Fourcade znów zwycięski

Martin Fourcade wygrał wybory do Komisji Zawodniczej Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Były francuski biathlonista otrzymał najwięcej głosów spośród 16 kandydatów.

Pięciokrotny mistrz olimpijski i trzynastokrotny mistrz świata w biathlonie został wybrany głosami olimpijczyków podczas igrzysk w Pekinie. Obok Fourcade'a uznanie elektorów znalazła slalomistka ze Szwecji Frida Hansdotter. 

- W imieniu całej biathlonowej rodziny gratulujemy Martinowi wyboru do Komisji Zawodniczej MKOl. To ogromny zaszczyt. Martin ma już duże doświadczenie w reprezentowaniu środowiska sportowców i jestem pewien, że teraz również będzie wykonywać świetną robotę - powiedział prezydent IBU Olle Dahlin w nawiazaniu do wieloletniej pracy byłego francuskiego biathlonisty w Komisji Zawodniczej Międzynarodowej Unii Biathlonu oraz komitecie organizacyjnym igrzysk w Paryżu.

- Fourcade zawsze był człowiekiem wielkiej siły i uczciwości, nigdy nie unikał walki o to, co uważa za słuszne dla niego i innych sportowców. Życzymy mu wszystkiego najlepszego w nowej roli - dodał Dahlin.

Francuz otrzymał 971 z 2307 głosów oddanych przez uczestników igrzysk w Pekinie od 27 stycznia. Hansdotter zajęła drugie miejsce z 694 głosami. Oboje zajmą miejsca zwolnione przez inną legendę biathlonu Ole Einara Bjørndalena (zrezygnował z pracy komitetu w 2016 roku na rzecz dalszej kariery) oraz byłego kanadyjskiego hokeistę na lodzie Hayley Wickenheisera. Ich kadencja potrwa osiem lat.

Powiązane osoby

 Francja | mężczyzna | Martin Fourcade