Trójkolorowi odkryli karty

Sztab szkoleniowy reprezentacji Francji podał skład sztafety mieszanej, która wystąpi w sobotniej inauguracji igrzysk olimpijskich w Pekinie. Wiadomo również kto wystartuje w konkurencjach indywidualnych.

Francuzi podeszli do tematu bezkompromisowo i już na starcie igrzysk zapowiedzieli, że w konkurencjach indywidualnych zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet wystartuje ta sama czwórka. Będą to Quentin Fillon Maillet, Emilien Jacquelin, Simon Desthieux, Fabien Claude oraz Anais Bescond, Justine Braisaz-Bouchet, Julia Simon i Anais Chevalier-Bouchet. Wszyscy oni znajdują się aktualnie w TOP15 klasyfikacji generalnej i mają zapewniony start w biegu ze startu wspólnego.

Jesli więc po drodze nie wydarzą się żadne choroby lub kontuzje to Antonin Guigonnat, Eric Perrot, Chloe Chevalier i Paula Botet pozostaną jedynie rezerwowymi. Bez możliwości startów indywidualnych trudno sobie wyobrazić by mogli oni znaleźć się w składach sztafet.

Już teraz wiemy, że nie ma ich w czwórce, która wystartuje w sobotę w mikście. Francuzi złota olimpijskiego w sztafecie mieszanej będą bronić w składzie Anais Chevalier-Bouchet, Julia Simon, Quentin Fillon Maillet i Emilien Jacquelin. Z mistrzowskiego składu sprzed czterech lat nie ostał się nikt - Marie Dorin-Habert i Martin Fourcade zakończyli kariery, Anais Bescond i Simon Desthieux tym razem nie zostali desygnowani do składu.

Początek tego biegu w sobotę o godzinie 10:00.