Austriacy na IO bez Eberharda

W dziesięcioosobowej kadrze Austrii na igrzyska w Pekinie zabrakło Juliana Eberharda. Austriacki biathlonista z powodu kontuzji odniesionej podczas Pucharu Świata w Ostersund musiał przedwdześnie zakończyć sezon.

35-latek upadł na trasie sprintu podczas drugiego weekendu zmagań w Ostersund. Austriak poobijał sobie żebra i do tej pory nie był w stanie powrócić do rywalizacji. Wiemy już, że jeśli Eberhard zdecyduje się na kontynuowanie kariery, najwcześniej zobaczymy go na trasach dopiero w przyszłym sezonie.

–  Walczyłem z całych sił o powrót na zawody Pucharu Świata, a przy życiu nadziei trzymała mnie możliwośc wyjazdu do Pekinu.  Niestety wciąż nie zmagam się z następstwami tego nieszczęśliwego upadku i dlatego musiałem podjąć decyzję o wcześniejszym zakończeniu sezonu – powiedział Julian Eberhard.

Austrię w Pekinie reprezentować będą weteran Simon Eder oraz debiutujący na igrzyskach Felix Leitner, David Komatz, Patrick Jakob i Harald Lemmerer. Największą nadzieją na medalowy wynik pozostaje jednak Lisa Theresa Hauser. Trenerzy będą mieli do dyspozycji również Katharinę Innerhofer, Dunję Zdouc, Julię Schwaiger oraz Annę Juppe.

Powiązane osoby

 Austria | mężczyzna | Julian Eberhard