Mąka: Cieszyłam się jak małe dziecko

Anna Mąka w debiucie w biegu ze startu wspólnego na poziomie Pucharu Świata zajęła 27. miejsce. - Mam nadzieję, że w przyszłości będą kolejne okazje do tego by wystartować w tej konkurencji – powiedziała Polka po swoim występie w Anterselwie.

29-latka z Zakopanego rozpoczęła bardzo dobrze. Po pierwszym bezbłędnym strzelaniu wybiegała na trasę jako trzynasta. Rywalki jednak się rozpędzały, a Mąka dodatkowo zaliczyła po karnej rundzie na każdym kolejnym strzelaniu. W efekcie do mety dotarła na 27. miejscu. Nasza zawodniczka wyprzedziła nie byle kogo, bo Julię Dżymę, Lise Theresę Hauser i Lisę Vittozzi.

- Cieszyłam się jak małe dziecko, że znalazłam się w takim gronie i mogłam z bliska podpatrywać najlepsze zawodniczki. Starałam się nie podpalać i robić swoje. Wiedziałam, że moja aktualna dyspozycja biegowa jeszcze nie jest taka jakbym sobie tego życzyła i nie chciałam przeskoczyć siebie. Myślę, że mi się to udało. Na strzelnicy starałam się by każdy strzał był idealny. Mam nadzieję, że w przyszłości będą kolejne okazje do tego by wystartować w tej konkurencji – powiedziała Mąka.

Polka od razu po starcie wróciła do hotelu i rozpoczęła pakowanie. Jeszcze w niedzielę wieczorem kadra wyruszy w drogę powrotną do kraju.

- Najbliższe dwa dni spędzimy w hotelu w Katowicach, gdzie będziemy odizolowani od świata. Tam przejdziemy serię testów PCR wymaganych przez organizatorów igrzysk i będziemy się regenerować po serii styczniowych startów – dodała Mąka.

- Będziemy mieli też możliwość spotkania się z najbliższymi. Oczywiście oni też muszą być zaszczepieni, posiadać negatywny wynik testu PCR i dodatkowo na miejscu przejdą jeszcze testy antygenowe. Cieszę się, że będę mogła spotkać się z rodzicami i chłopakiem. Jestem bardzo rodzinną osobą i źle znoszę dłuższe rozłąki. Dobrze, że przed odlotem do Chin będziemy mieli możliwość pobyć z najbliższymi – zakończyła.

Wylot reprezentacji do Chin zaplanowany jest na 26 stycznia. Obok Anny Mąki w naszej reprezentacji znalazły się Monika Hojnisz-Staręga, Kamila Żuk, Kinga Zbylut i Grzegorz Guzik. Wśród osób wspierających ich starty są trenerzy Adam Kołodziejczyk i Agnieszka Cyl, fizjoterapeuta Paweł Kroczek oraz osoby odpowiedzialne za przygotowanie nart Adam Kwak, Danielo Mueller, Maciej Nędza-Kubiniec oraz Mariusz Wtorek.

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Anna Mąka