Boe z pierwszym skalpem tego sezonu

Tarjei Boe okazał się bezkonkurencyjny w wyścigu po małą kryształową kulę w biegu indywidualnym za sezon 2021/22. Rywalizacja o to trofeum zamknęła się w jedynie dwóch startach.

Bieg indywidualny w Anterselwie był drugim i zarazem ostatnim pucharowym startem w tej konkurencji w tegorocznym Pucharze Świata. Zawodników czeka co prawda jeszcze rywalizacja w biegu na 20km podczas igrzysk w Pekinie, ale te nie są wliczane do klasyfikacji generalnej.

Po inauguracyjnym biegu sezonu w Ostersund na prowadzeniu w wyścigu po małą kryształową kulę był jej ubiegłoroczny zwycięzca Sturla Laegreid. Norweg w czwartek w Anterselwie spisał się nieźle i zajął piąte miejsce. Nie wystarczyło to jednak do obrony trofeum. Osiem punktów więcej w obu biegach zdobył łącznie Tarjei Boe, który zarówno w Ostersund, jak i w Anterselwie zajmował drugie miejsca. 

Dla starszego z braci Boe to już czwarta mała kryształowa kula w karierze. Norweg może się pochwalić triumfem w pucharowych klasyfikacjach wszystkich biathlonowych konkurencji. W sezonie 2010/11 triumfował w sprincie i biegu pościgowym, rok temu był najlepszy w mass starcie, teraz dołożył do tego wygraną w biegu długim. Oprócz niego "szlema" na koncie mają tylko Ole Einar Bjoerndalen, Raphael Poiree, Martin Fourcade i Johannes Thingnes Boe.

KLASYFIKACJA BIEGU INDYWIDUALNEGO

Powiązane osoby

 Norwegia | mężczyzna | Tarjei Boe