Trójkolorowa dwunastka

Francja jako jedna z dwóch reprezentacji może wysłać do Pekinu ekipę liczącą aż 12 zawodników. To efekt trzeciego miejsca w rakningu kwalifikacyjnym kobiet i drugiej lokaty mężczyzn.

Sztab szkoleniowy drużyny francuskiej podał już nazwiska osób powołanych do kadry na igrzyska. Większych niespodzianek nie ma - przepustki do startu w Pekinie otrzymali ci sami zawodnicy i zawodniczki, które w ostatnich dniach rywalizowały w zawodach pucharowych.

Wśród kobiet w kadrze na igrzyska znalazły się Anais Bescond, Anais Chevalier-Bouchet, Justine Braisaz-Bouchet, Julia Simon, Chloe Chevalier i Paula Botet. W rywalizacji mężczyzn w Pekinie wystartują Quentin Fillon Maillet, Emilien Jacquelin, Simon Desthieux, Fabien Claude, Antonin Guigonnat oraz Eric Perrot.

Obok więc nazwisk uznanych, zarówno wśród mężczyzn i kobiet znalazł się ktoś mniej doświadczony. 21-letni Botet i Perrot, bo o nich mowa to tegoroczni debiutanci w PŚ. Zaledwie po kilku tygodniach w elicie dostaną szansę występu na igrzyskach. Na swoje pierwsze igrzyska pojadę również nieco starci Fabien Claude, Julia Simon i Chloe Chevalier. Z kolei dla Anais Bescond, Anais Chevalier-Bouchet i Simona Desthieux, którzy debiutowali już w Soczi, będą to trzecie IO w karierze.

fot. Walter/IBU