Czy Preuss zdąży na IO?

Powrót Franziski Preuss do startów po kontuzji i chorobie opóźnia się. Według pierwszych informacji Niemka miała startować już w Ruhpolding, dziś wiemy, że nie zobaczymy jej również w Anterselwie. Do rozpoczęcia igrzysk już mniej niż trzy tygodnie.

Problemy Preuss rozpoczęły się już przed świętami. Niemka spadła ze schodów hotelu w Annecy i doznała urazu lewej kostki. Na dodatek przed nowym rokiem wykryto u niej zakażenie koronawirusem. 
28-latka zmuszona była odpuścić start w World Team Challenge, nie widzieliśmy jej również w Oberhofie i Ruhpolding. Preuss nie ma również w składzie na zaczynające się w czwartek zawody pucharowe w Anterselwie. Czy start trzeciej zawodniczki ubiegłorocznej klasyfikacji Pucharu Świata na igrzyskach jest zagrożony?

- Franziska jest w codziennym kontakcie z personelem medycznym. Jesteśmy pewnie, że zdąży wrócić na igrzyska. Jej sytuacja może nie jest idealna, ale mamy tu do czynienia z doświadczonym sportowcem, który dobrze wie co robić, żeby wystartować w Chinach jak najlepiej - powiedział Bernd Eisenbichler, dyrektor biathlonu w Deutsche Ski Verband.

Pod nieobecność Preuss w biegu długim w Anterselwie wystartują Franziska Hildebrand, Hanna Kebinger, Marion Wiesensarter, Janina Hettich, Sophia Schneider i Anna Weidel. Na niedzielny mass start planowany jest powrót Denise Herrmann i Vanessy Vogit. Wśród mężczyzn w ostatnim PŚ przed igrzyskami zabraknie Erika Lessera. Wystartują za to Benedikt Doll, Phillipp Horn, David Zobel, Lukas Fratzscher, Johannes Kuehn i Justus Strelow.

Powiązane osoby

 Niemcy | kobieta | Franziska Preuss