Czesi stawiają na miks młodości z doświadczeniem

Czeski Związek Biathlonu zaprezentował nazwiska biathlonistek i biathlonistów powołanych do składu na igrzyska w Pekinie. Liderami kadry są Marketa Davidova i Michal Krcmar.

Nasi południowi sąsiedzi wywalczyli sobie możliwość skompletowania łącznie dziesięcioosobowej kadry. Dla aż pięciorka powołanych igrzyska w Pekinie będą okazją do olimpijskiego debiutu.

Najbardziej doświadczonymi członkami ekipy na Pekin są Michal Krcmar i Eva Puskarcikova, dla których to już trzecie igrzyska w karierze. Oboje mają na swoim koncie olimpijskie sukcesy. Krcmar to wicemistrz olimpijski w sprincie sprzed czterech lat, z kolei Puskarcikova w Soczi była w składzie sztafety mieszanej, która stanęła na najniższym stopniu podium.

Na swoje drugie igrzyska w karierze wyjadą Marketa Davidova, Jessica Jislova i Adam Vaclavik. Ta pierwsza zawodniczka wydaje się największą medalową szansą Czechów. Aktualna mistrzyni świata w biegu na 15km sezon olimpijski rozpoczęła od zwycięstwa w zawodach Pucharu Świata. W klasyfikacji generalnej zajmuje obecnie dziewiątą lokatę.

Wśród debiutantów na pierwszy plan wybija się Lucie Charvatova. Doświadczona zawodniczka nie miała do tej pory okazji do startu w igrzyskach, a to przecież brązowa medalistka MŚ w sprincie sprzed dwóch lat. Pierwsze olimpijskie doświadczenia zbierać będą 21-letnia Tereza Vobornikova, 22-letni Mikulas Karlik, 23-letni Jakub Stvrtecky oraz 26-letni Milan Zemliczka.