Skrobiszewska z punktami

Sobotni sprint w Pokljuce zaliczany do klasyfikacji generalnej Pucharu IBU Juniorów wygrała Tereza Jandova z Czech. Spośród Polek najlepiej spisała się Barbara Skrobiszewska, która ukończyła zawody na 33. miejscu.

Jandova końcowy triumf zawdzięcza bezbłędnemu strzelaniu. Czeszka tylko o dwie sekundy wyprzedziła liderkę klasyfikacji generalnej Sarę Scattolo. Włoszka na swoim koncie miała jednak aż dwa niecelne strzały. Jedną karną runde biegała Johanna Puff, która ze stratą jedenastu sekund uplasowała się na trzeciej pozycji.

Najlepszy wynik w swojej historii startów na arenie międzynarodowej zanotowała Barbara Skrobiszewska. Zawodniczka MKS Karkonosze Jelenia Góra spudłowała dwukrotnie w stójce, a mimo to zdołała zmieścić się w punktowanej czterdziestce. Ze stratą nieco ponad dwóch i pół minuty zajęła 33. pozycję.

Wiktoria Celczyńska po dwóch karnych rundach uplasowała się na 48. pozycji. Lokatę niżej sklasyfikowano Amelię Liszkę, która spudłowała raz. Emilia Zasadna była 56. (trzy karne rundy), Julia Tomasiak 66. (jedna karna runda), a Zuzanna Sadownik 71. (sześć karnych rund).

W niedzielę zakończenie zawodów pucharowych w Pokljuce. W programie są sztafety mieszane.

WYNIKI