Najmłodszy z braci Claude najlepszy w Osrblie

Emilien Claude najlepszy w sprincie w Osrblie - Francuz wygrał swoje pierwsze zawody Pucharu IBU w karierze. Kolejne punkty do klasyfikacji generalnej wywalczył Andrzej Nędza-Kubiniec.

Najmłodszy z trójki braci Claude - Florent z powodzeniem startuje dla Belgii, Fabien jest członkiem pierwszej reprezentacji Francji - to pięciokrotny mistrz świata juniorów. Trzy z tych tytułów wywalczył przed rokiem w Obertilliach. Ten sezon nie układał się do tej pory po jego myśli. Przełamanie nastąpiło dzisiaj w Osrblie, gdzie mimo jednej karnej rundy wygrał sprint z przewagą 15 sekund nad Sindre Pettersenem. Norweg był dużo szybszy na trasie, bo na strzelnicy spudłował aż trzykrotnie. Skład podium uzupełnił doświadczony Petr Paszczenko, który powraca do startów międzynarodowych po ponad roku przerwy.

Na czele klasyfikacji generalnej bez zmian - prowadzą nieobecni w Osrblie Erlend Bjoentegaard przed Aleksandrem Andersenem i Havardem Bogetveitem. Trójka Norwegów mieści się w 13 punktach różnicy. Z Polaków najwyżej klasyfikowany jest Andrzej Nędza-Kubiniec, który z dwunastoma punktami zajmuje 113. miejsce. 

Osiem z tych punktów Nędza-Kubiniec zarobił dzisiaj za 33. miejsce. Nasz reprezentant swój najlepszy wynik w sezonie zaliczył pomimo trzech karnych rund. Do zwycięzcy stracił niewiele ponad dwie minuty. Piątkowa wichura i przesunięcia w programie sprawiły, że w Osrblie nie zostanie rozegrany bieg pościgowy mężczyzn. Gdyby jednak do niego doszło na starcie zobaczylibyśmy komplet reprezentantów Polski. Tomasz Jakieła, Przemysław Pancerz i Wojciech Skorusa zameldowali się na liście z wynikami w szóstej dziesiątce.

WYNIKI

Powiązane osoby

 Francja | mężczyzna | Emilien Claude

 Polska | mężczyzna | Andrzej Nędza-Kubiniec