Eckhoff opuści dalsze starty w Ruhpolding

Tiril Eckhoff po wywalczeniu 19. miejsca w sprincie opuściła już Ruhpolding. Norweżka dołączyła do męskiej części reprezentacji, która we Włoszech przygotowuje się do igrzysk.

31-latka wciąż jest daleka od formy, która ubiegłej zimy zapewniła jej triumf w końcowej klasyfikacji Pucharu Świata. Jeszcze w grudniu odpuściła część pucharowych startów w Annecy, nie oglądaliśmy jej również w Oberhofie. W poszukiwaniu dyspozycji gwarantującej jej walkę o najwyższe cele Eckhoff trenowała w tym czasie w Norwegii. Teraz okazuje się, że w Ruhpolding oglądaliśmy ją wyłącznie w sprincie. Resztę tygodnia Norweżka spędzi na treningach w Passo di Lavazze.

- Nie mam już możliwości wygrania klasyfikacji generalnej. Ze swojego występu w Ruhpolding jestem zadowolona, ale teraz muszę myśleć już wyłącznie o igrzyskach. Chcę żebyśmy w Pekinie oglądali najlepszą "Tiril" z możliwych. Nie stawiam sobie innych celów - powiedziała Eckhoff w rozmowie z dziennikiem VG.

Norweżka zamierza wystartować w zawodach pucharowych w Anterselwie. W przeciwieństwie do Marte Olsbu Roeiseland - liderka Pucharu Świata dokończy zmagania w Ruhpolding, a zabraknie jej na starcie w Południowym Tyrolu.