Debiutantka w składzie na zawody w Ruhpolding

Do składu reprezentacji Polski na zawody Pucharu Świata w Ruhpolding dołączyła Natalia Tomaszewska. 23-latka w środę zadebiutuje w najważniejszym cyklu zawodów biathlonowych.

Kadra na zawody pucharowe w Ruhpolding zasadniczo nie różni się od tej, którą oglądaliśmy na trasach i strzelnicy w Oberhofie. Wśród mężczyzn Polskę ponownie reprezentować będą Grzegorz Guzik, Łukasz Szczurek, Marcin Zawół i Jan Guńka. W rywalizacji kobiet do Moniki Hojnisz-Staręgi, Kamili Żuk i Anny Mąki dołączyła Natalia Tomaszewska - w takim składzie osobowym Polki pobiegną w piątkowej sztafecie. Wcześniej, bo już w środę startem w sprincie Tomaszewska zadebiutuje w zawodach Pucharzu Świata.

Do tej pory Tomaszewska startowała w Pucharze IBU. Jej najlepszym tegorocznym rezultatem jest 32. miejsce w biegu indywidualnym w Obertilliach. W tej samej konkurencji w marcu ubiegłego roku w Osrblie wywalczyła 17. lokatę, co jest jej życiowym osiągnięciem na tym poziomie zawodów. W swoim dorobku zawodniczka AZS AWF Katowice ma brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorów z 2018 roku. Wywalczyła go wraz z Joanną Jakiełą, Marcinem Szwajnosem i Przemysławem Pancerzem w sztafecie mieszanej. 

Początek biegu sprinterskiego kobiet w Ruhpolding w środę o godzinie 14:30.

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Natalia Tomaszewska