Kuklina minimalnie przed Femsteinevik

Larisa Kuklina wygrała niedzielny sprint rozgrywany w Osrblie w ramach Pucharu IBU. Rosjanka wyprzedziła triumfatorkę sobotnich zmagań w tej konkurencji Ragnhild Femsteinevik z Norwegii. Jedyną Polką w czołowej czterdziestce była Kinga Zbylut.

Długo zapowiadało się na powtórkę z soboty i kolejną wygraną Femsteinevik. Norweżce w skompletowaniu dubletu na przeszkodzie stanęło pudło w postawie leżąc. Mijając linię mety wyprzedzała bezbłędną Wiktorię Sliwko z Rosji o dziesięć sekund. Okazało się to jednak za mało, żeby wygrać z Larisą Kukliną. Druga z Rosjanek, która jeszcze w grudniu regularnie reprezentowała swój kraj w zawodach Pucharu Świata zameldowała się na mecie z czasem o dwie sekundy lepszym od Femsteinevik. Dla 31-latki z Sankt Petersburga to dopiero pierwsza wygrana w zawodach tej rangi w karierze. Jej rodaczka Sliwko utrzymała trzecie miejsce, a tuż za podium uplasowały się młode Francuzki 22-letnia Sophie Chauveau oraz rok młodsza Camille Bened.

Liderką klasyfikacji generalnej w dalszym ciągu pozostaje nieobecna w Osrblie Anastazja Szewczenko, która wyprzedza Elisabeth Hoegberg o dziewięć punktów. Najwyżej z Polek klasyfikowana jest Joanna Jakieła, która jest na 66. pozycji. Oczko niżej plasuje się Kinga Zbylut, która dzisiaj dopisała sobie dziewięć punktów za 32. lokatę. Polka spudłowała po razie podczas każdej z dwóch wizyt na strzelnicy i do zwyciężczyni straciła minutę i 22 sekundy.

Dużo słabiej wypadły pozostałe Polki. Joanna Jakieła po aż czterech karnych rundach zajęła 73. miejsce, Kamila Cichoń z dwiema karnymi rundami na koncie uplasowała się na 81. lokacie, natomiast Magda Piczura po pokonaniu 600m dodatkowego dystansu sklasyfikowana została na 87. pozycji.

WYNIKI

fot. Stancik/IBU

Powiązane osoby

 Rosja | kobieta | Larisa Kuklina