W rozegranym w sobotę w Oberhofie biegu sztafet mieszanych biegnąca na ostatniej zmianie w polskim zespole Kamila Żuk finiszowała jako trzynasta. - Brawa należą się szczególnie dla Janka Guńki – powiedziała Polka po biegu.

Po występach Jana Guńki, Grzegorza Guzika i Moniki Hojnisz-Staręgi Polska w rywalizacji drużyn mieszanych zajmowała piętnastą lokatę. Kamila Żuk wyprzedziła sztafety Szwajcarii i Mołdawii, co dało awans na trzynastą pozycję.

- Jest to satysfakcjonujący rezultat. Oczywiście chciałoby się więcej i mierzymy wyżej, ale na ten moment musimy się cieszyć z tego co jest. Każdy z nas zrobił swoją robotę dobrze. Brawa szczególnie dla Janka Guńki, który sprostał zadaniu na pierwszej zmianie, a wiadomo, że jak już się zacznie dobrze to później już jakoś idzie – skomentowała Żuk, która przyznała jednak, że woli gdy to kobiety zaczynają sztafetę mieszaną.

Lokata mogła być nawet ciut lepsza, gdyby nie problemy podczas drugiego strzelania.

- Przy czwartym strzale wypadł mi nabój i zamiast dwa razy, doładowywałam trzykrotnie. Straciłam na tym pewnie około dziesięciu sekund, ale takie rzeczy czasami się zdarzają. Wydaje mi się, że wybrnęłam z tej sytuacji dość dobrze, bo mimo nerwów uniknęłam karnej rundy – oceniła Żuk.

Po piątkowym sprincie i sobotniej sztafecie czeka w Oberhofie jeszcze start w niedzielnym biegu pościgowym, w którym ruszy na trasę jako dziewiętnasta ze stratą ledwie minuty i 11 sekund od Marte Olsbu Roeiseland.

- Zawsze lubiłam takie minimaratony. Nie wiem jak będzie teraz, bo przez to, że moja forma nie była najlepsza dawno już nie miałam okazji do trzech startów dzień po dniu. Dzisiaj odczuwałam już pewne zmęczenie wynikające z tego, że trasa nie należy do najłatwiejszych, a dodatkowo bieg utrudniały warunki. Napadało bardzo dużo świeżego śniegu, przez co było miękko i nierówno – powiedziała Żuk.

- Zadbam wieczorem odpowiednią regenerację i zrobię wszystko, żeby w niedzielę stanąć na starcie w pełni sił. Mam nadzieję, że nic nie popsuje mi walki o jak najwyższe lokaty – zakończyła.

Początek biegu pościgowego w niedzielę o 14:45. W stawce 60 zawodniczek wystartuje również Monika Hojnisz-Staręga.

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Kamila Żuk