Łatypow z pozytywnym wynikiem testu na COVID

IBU przeprowadziła serię testów na obecność koronawirusa przed zawodami pucharowymi w Oberhofie. Zakażenie COVID-19 wykryto u Eduarda Łatypowa - aktualnie piątego zawodnika klasyfikacji generalnej.

Łatypow natychmiastowo został odizolowany od reszty ekipy. Czuje się dobrze, nie ma żadnych objawów. Mieszka w jednoosobowym pokoju i czeka na rozwiązanie sytuacji. Ta nie jest bowiem tak oczywista. Rosjanie nie wykluczają, że wynik testu lidera ich ekipy był fałszywie pozytywny.

Mają ku temu mocne argumenty - poprzednie testy PCR przeprowadzane 2 i 3 stycznia były w jego przypadku negatywne. Podobny rezultat dały dwa testy antygenowe przeprowadzone już po wykryciu zakażenia. Kierownictwo reprezentacji Rosji poprosiło więc o kolejny test potwierdzający zachorowanie. Jego wyniki powinny być znane w czwartek wieczorem. Wtedy rozstrzygnie się czy Łatypow stanie na starcie piątkowego sprintu.

Łatypow od początku sezonu imponuje równą formą - już trzykrotnie zajmował lokaty na podium i w klasyfikacji generalnej zajmuje piąte miejsce ze stratą 35 punktów do prowadzącego Emiliena Jacquelina.

fot. Thibaut/IBU

Powiązane osoby

 Rosja | mężczyzna | Eduard Łatypow