Zmagania juniorów przeniesione do Pokljuki

Nie Hochfilzen a Pokljuka będzie gościć pierwsze w 2022 roku zawody Pucharu IBU Juniorów. Austriacy zrezygnowali z organizacji imprezy ze względu na zaostrzenie przepisów związanych ze zwalczaniem pandemii koronawirusa.

Juniorzy swoje zmagania w ramach Pucharu IBU mieli wznowić 12 stycznia w Hochfilzen. Austriaccy organizatorzy poinformowali Międzynarodową Unię Biathlonu, że z uwagi na obowiązujące rygory sanitarne oraz aktualną sytuację pandemiczną nie będą w stanie gościć zawodów na swoim obiekcie. IBU nie szukała długo zastępstwa dla Hochfilzen. Gotowa do przejęcia organizacji zawodów okazała się Pokljuka, która w drugiej połowie stycznia ma organizować Mistrzostwa Europy Juniorów.

Nieznacznej zmianie uległ program zawodów pucharowych, które rozpoczną się 13 stycznia od biegów sprinterskich. Po dniu przerwy zawodników czeka powtórny start w sprincie, a weekend zakończy się sztafetami mieszanymi.

Znany jest już skład reprezentacji Polski na te zawody. Powołania otrzymali: Klaudia Topór, Barbara Skrobiszewska, Amelia Liszka, Zuzanna Sadownik, Emilia Zasadna, Julia Tomasiak oraz Fabian Suchodolski, Hubert Matusik, Kacper Brzóska, Bartosz Penkała, Wojciech Janik, Kamil Cedzidło i Szymon Jedziniak.