Fillon Maillet nowym liderem PŚ!

Quentin Fillon Maillet po raz pierwszy w karierze został liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Francuz wygrał przed własną publicznością w Le Grand Bornand bieg pościgowy. Drugie miejsce po sprincie zachował Eduard Łatypow, na trzecią pozycję awansował Vetle Sjastad Christiansen.

Jako pierwszy na trasę biegu pościgowego ruszał Johannes Thingnes Boe. Norweg, który wyjątkowo upodobał sobie starty w Le Grand Bornand występem w sprincie wysłał sygnał w kierunku rywali, że wraca na odpowiednie tory. W sobotę wykoleił się już na pierwszym strzelaniu. Dwie karne rundy zepchnęły go na siódme miejsce, kolejne trzy pudła w dalszej części rywalizacji sprawiły, że finiszował tylko piąty.

To, że dało się sobotniego popołudnia strzelać bezbłędnie pokazali Quentin Fillon Maillet oraz Vetle Sjastad Christiansen. To właśnie ta dwójka wespół z drugim w sprincie Eduardem Łatypowem między sobą rozegrała walkę o miejsca na podium. Fillon Maillet do celnego strzelania dołożył jeszcze szybko bieg i odniósł swoje ósme zwycięstwo w karierze. W niedzielnym biegu ze startu wspólnego po raz pierwszy w życiu wystartuje w żółtej koszulce lidera. Sebastiana Samuelssona, który finiszował dopiero jako jedenasty, wyprzedza o trzy punkty.

W finiszowej potyczce Łatypowa z Christiansenem, którego stawką było drugie miejsce, górą był Rosjanin. Jako czwarty finiszował rewelacyjny ostatnio Anton Smolski. Białorusin dzięki czterem kolejnym lokatom w czołowej szóstce awansował w generalce na dziesiąte miejsce.

Słabo spisał się właściciel koszulki startowej z numerem 3. Filip Andersen, który błysnął w sprincie, po aż sześciu karnych rundach dotarł do mety biegu pościgowego na 26. miejscu. W drugą stronę, a więc z 26. pozycji do czołowej dziesiątki awansował Erik Lesser - najlepszy z Niemców.

WYNIKI
KLASYFIKACJA BIEGU POŚCIGOWEGO
KLASYFIKACJA GENERALNA

fot. Manzoni/IBU

Powiązane osoby

 Francja | mężczyzna | Quentin Fillon Maillet