Trzecia polska wygrana w Martell!

Reprezentacja Polski odniosła trzecie zwycięstwo w zawodach Pucharu IBU Juniorów w Martell. Patrycja Stanek i Marcin Zawół okazali się najlepsi w supermikście. Z kolei w rozgrywanej do południa sztafecie mieszanej Polska finiszowała tuż za podium.

W ubiegłą niedzielę Konrad Badacz, Hubert Matusik, Jan Guńka i Marcin Zawół wygrali bieg sztafetowy, z kolei w środę najlepszy w biegu sprinterskim był Jan Guńka. Trzecie zwycięstwo na konto Biało-Czerwonych w Martell dołożyli Patrycja Stanek i Marcin Zawół, którzy zwyciężyli w rywalizacji par. Jak do tego doszło?

Nasz duet był najlepszy zarówno pod względem biegowym (nieznacznie lepszy czas od zespołów Rosji i Włoch), jak i strzeleckim (tylko siedem dobieranych pocisków). Po raz pierwszy Polska wyszła na prowadzenie po pierwszym strzelaniu. Stanek dobierała jednak trzykrotnie w stójce i z Zawołem zmieniała się na piątej pozycji. Młodzieżowy mistrz olimpijski z Lozanny też miał pewne problemy w stójce, gdzie spudłował dwukrotnie. Pomimo to awansował na czwarte miejsce, nasza strata na półmetku do prowadzących wówczas Włochów wynosiła 24 sekundy.

Druga część rywalizacji była popisem reprezentantów Polski. Stanek wygrała swoją zmianę wyprowadzając drużynę na pierwsze miejsce z bezpieczną przewagą ponad 20 sekund nad kolejnymi zespołami. Z kolei Zawół nie miał najmniejszych problemów z tym, żeby utrzymać, a nawet powiększyć tę różnicę. Po bezbłędnym strzelaniu Polak zjawił się na mecie jako pierwszy wyprzedzając Rosjan (Ljubow Kalinina, Jewgienij Emerchonow) o 34 sekundy. Trzecie miejsce zajęli liderzy z półmetka, czyli zespół Włoch w składzie Martina Trabucchi i Iacopo Leonesio.

We wcześniej rozgrywanym wyścigu sztafet mieszanych zwyciężyli NIemcy, którzy zaprezentowali się w kolejności: Mareike Braun, Hanna Herrmann, Darius Lodl i Hans Koellner. Wyprzedzili oni Włochów o osiemnaście sekund. Obie drużyny miały na swoim koncie po dwie karne rundy. Trzecie miejsce zajęli Czesi, natomiast na czwartym miejscu ze stratą 24 sekund do podium finiszowali Polacy. Karne rundy w naszej ekipie pokonywali Anna Nędza-Kubiniec, Daria Gembicka i Konrad Badacz. Najlepszy czas trzeciej zmiany uzyskał Jan Guńka.

W klasyfikacji sztafet po 4 z aż 13 planowanych startów Polska znajduje się na drugim miejscu ze stratą 15 punktów do Niemiec. Z kolei w Pucharze Narodów mężczyzn podopieczni trenera Rafała Lepela plasują się na pierwszej pozycji. Polskie juniorki są klasyfikowane na czwartym miejscu.

WYNIKI:
SZTAFETA MIESZANA
SUPERMIKST

Powiązane osoby

 Polska | mężczyzna | Marcin Zawół