Roeiseland dopadła Solę, awans Hojnisz-Staręgi

Hanna Sola prowadziła w biegu pościgowym w Hochfilzen od startu do ostatniego punktu pomiaru czasu na trasie. Na mecie Białorusinka musiała uznać wyższość Marte Olsbu Roeiseland, która umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej PŚ. Monika Hojnisz-Staręga awansowała na 30. miejsce.

Sola, która wygrała sprint z przewagą aż 46 sekund nad druga zawodniczką, wydawała się mieć niedzielny pościg pod kontrolą. W postawie leżąc była bezbłędna i na półmetku powiększyła różnicę nad goniącą grupą do ponad minuty. Schody zaczęły się w stójce - najpierw dwie karne rundy, a potem jeszcze jedna podczas ostatniego strzelania sprawiły, że do Białorusinki niebezpiecznie zbliżyła się Marte Olsbu Roeiseland. Norweżka na 2km przed metą miała 11 sekund starty do Soli.

Liderka Pucharu Świata wiedziała, że za plecami ma rewelacyjną w biegu Elvirę Oeberg. To poczucie sprawiło, że w obawie przed Szwedką szybko dogoniła Solę. Do sprinterskiego pojedynku na ostatniej prostej jednak nie doszło, bo Norweżka objęła prowadzenie jeszcze przed stadionem i urwała się Białorusince na cztery sekundy. W klasyfikacji generalnej PŚ Olsbu Roeiseland ma 38 punktów przewagi nad Solą. Trzecia jest Dzinara Alimbekawa, która dzisiaj już po raz czwarty w tym sezonie uplasowała się tuż za podium.

Słabo spisała się Justine Braisaz-Bouchet, która startowała z pozycji wiceliderki po sprincie. Aż siedem karnych rund w jej przypadku oznaczało spadek na 14. miejsce. Sporymi awansami mogą się za to pochwalić Ingrid Tandrevold i Anais Chevalier-Bouchet. Norweżka z jedną karą przesunęła się z 53. pozycji na 15., z kolei Francuzka mimo dwóch pudeł awansowała z 60. miejsca na 22.

Nieco skromniejszy awans przypadł w udziale Monice Hojnisz-Starędze. Polka zaprezentowała dobrą skuteczność strzelecką - pudłowała po razie podczas drugiej i trzeciej wizyty na strzelnicy. Biegowo zaczęła wolno, ale rozkręcała się z rundy na rundę. Trzydziesta lokata to poprawa względem pozycji startowej o pięć miejsc. 

WYNIKI
KLASYFIKACJA BIEGU POŚCIGOWEGO
KLASYFIKACJA GENERALNA

Powiązane osoby

 Białoruś | kobieta | Hanna Sola

 Norwegia | kobieta | Marte Olsbu Roeiseland

 Polska | kobieta | Monika Hojnisz-Staręga