Wygrana Femsteinevik, kolejne punkty Piczury

Swoje premierowe zwycięstwo w zawodach rangi Pucharu IBU odniosła w sobotę Ragnhild Femsteinevik. 26-letnia Norwezka wygrała bieg ze startu wspólnego. Po raz trzeci z rzędu punkty do klasyfikacji generalnej wywalczyła Magda Piczura.

Zawody w Sjusjoen rozgrywane były w formacie "mass start 60". Na liście startowej widniało zatem aż 60 zawodniczek, połowa z nich strzelała po pierwszym okrążeniu, pozostałe swoje pierwsze strzelanie zaliczały po drugim okrążeniu. Wtedy też stawka ponownie połączyła się w jedną grupę, była ona jednak na tyle rozciągnięta, że miejsca na strzelnicy nie brakowało.

Najlepiej w tej wciąż testowanej formule odnalazła się Ragnhild Femsteinevik. Norweżka prowadzenie objęła po trzecim strzelaniu i nie oddała go już do końca. Nad drugą Anastazją Szewczenko z Rosji uzyskała 10 sekund przewagi. Francuzka Paula Botet, która finiszowała trzecia, straciła do zwyciężczyni 22 sekundy. Wszystkie trzy spudłowały po razie.

Pozycję liderki klasyfikacji generalnej zachowała Szewczenko, druga dotąd Karoline Erdal finiszowała bowiem dopiero jako szósta.

Z trójki Polek najlepiej wypadła ponownie Magda Piczura. 22-letnia zawodniczka z Kościeliska zameldowała się na mecie na 39. pozycji. Rezultat mógł być lepszy gdyby nie aż cztery karne rundy. Jeden niecelny strzał więcej zaliczyła Joanna Jakieła. Druga z Polek uplasowała się na 42. miejscu. Kamilę Cichoń z takim samym bagażem kar sklasyfikowano na 51. lokacie.

WYNIKI

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Magda Piczura