Uniwersjada w Lucernie ostatecznie odwołana

Najpierw przełożona, teraz odwołana - koronawirus skutecznie uniemożliwił organizację Uniwersjady w Lucernie. Impreza ostatecznie zniknęła z kalendarza, co będzie miało wpływ na plany startowe biathlonowej reprezentacji Polski.

Zawody miały odbyć się w dniach 11-21 grudnia. Medale nie zostaną jednak rozdane, a wszystko przez nowy wariant koronawirusa - Omikron. Kolejne ograniczenia w podróżowaniu spowodowały, że nie wszyscy sportowcy mogliby wziąć udział w imprezie. 

- Bardzo nam przykro, że nie możemy gościć sportowców, którzy intensywnie przygotowywali się do zawodów - powiedział na konferencji prasowej przewodniczący komitetu organizacyjnego Guido Graf.

Pierwotnie Zimowa Uniwersjada w Lucernie miała się odbyć już w styczniu tego roku, jednak z powodu pandemii została przeniesiona na grudzień tego roku.

Do Szwajcarii miała się udać kilkuosobowa reprezentacja biathlonistów - wśród powołanych na te zawody byli m. in. Kamila Żuk, Joanna Jakieła, Przemysław Pancerz. Odwołanie Uniwersjady będzie miało wpływ na plany startowe reprezentacji - w tym samym terminie odbywać się będą zawody Pucharu Świata w Annecy czy Pucharu IBU w Obertilliach.