W czwartek inauguracja Pucharu IBU

Nie w Ostersund, a w położonym 300km obok Idre rozegrane zostaną pierwsze oficjalne zawody w sezonie 2021/22. W czwartek o 10:30 rozpocznie się sprint kobiet z udziałem m. in. Magdaleny Gwizdoń i Kingi Zbylut.

Obok tej dwójki na liście startowej widnieją również nazwiska Natalii Tomaszewskiej oraz Joanny Jakieły. Polska dysponuje pulą czterech miejsc startowych, co oznacza, że w czwartek pauzować będzie zmagająca się z bólem gardła Kamila Cichoń. O godzinie 14:00 na starcie pojawią się mężczyźni - w tym czwórka Biało-Czerwonych: Andrzej Nędza-Kubiniec, Wojciech Skorusa, Wojciech Janik oraz debiutujący na arenie międzynarodowej Patryk Bryn.

- W przypadku naszych podstawowych zawodników liczymy na miejsca w dwudziestce, jesli chodzi o pozostałych to chciałbym, żeby pokazali progres - powiedział trener Adam Jakieła. - Za nami najlepszy sezon przygotowawczy od momentu zawiązania kadry B. Mieliśmy więcej dni szkoleniowych i trenowaliśmy w lepszych warunkach. W tym upatruję naszych szans na poprawę rezultatów. Dodatkowo mogliśmy skorzystać z wiedzy trenera Aleksandra Wieretielnego, który zaproponował trochę inną szkołę treningową niż do tej pory. Mieliśmy również wsparcie dyrektor sportowej Justyny Kowalczyk-Tekieli, która miała wiele pomysłów jak poprawić nasze treningi - dodał Jakieła, który od kilku sezonów jest odpowiedzialny za kadrę B.

Reprezentanci Polski będą mieli okazję sprawdzić się w silnej, a przede wszystkim licznej stawce. Do biegu pań zgłoszonych zostało 117 zawodniczek, w sprincie mężczyzn wystartuje aż 134 biathlonistów.

W tym gronie są zawodnicy i zawodniczki, które w przeszłości wielokrotnie stawali na podium Pucharu Świata m. in. Niemki Franziska Hildebrand i Maren Hammerschmidt, Austriaczka Katharina Innerhofer, Rosjanin Anton Babikow, Norweg Erlend Bjoentegaard czy powracający po dyskwalifikacji za doping Timofiej Łapszyn z Korei Południowej.

LISTA STARTOWA SPRINTU KOBIET
LISTA STARTOWA SPRINTU MĘŻCZYZN

Zawody w Idre potrwają do niedzieli. Na weekend zaplanowane są kolejne biegi sprinterskie oraz biegi pościgowe.