Debiutantki w składzie Włoch na Ostersund

Trenerzy reprezentacji Włoch podali skład drużyny na inaugurację PŚ w Ostersund. Obok doskonale znanych nazwisk znalazły się dwie absolutne debiutantki.

Wśród powołanych na pierwsze w sezonie zawody pucharowe nie mogło zabraknąć Dorothei Wierer oraz Lisy Vitozzi, mocną pozycję w zespole po ubiegłym sezonie ma również Michela Carrara. Pozostałe dwa miejsca sztab szkoleniowy zdecydował się obsadzić zawodniczkami, które jeszcze nie miały okazji zadebiutować w Pucharze Świata. W Ostersund zobaczymy 23-letnią Samuelę Comolę i trzy lata młodszą Rebeccę Passler (na zdj.).

Obie to medalistki imprez juniorskich. Comola w swoim dorobku ma trzy brązowe medale Mistrzostw Świata Juniorek z 2017 roku, trzecia była również podczas Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Lillehammer. Z kolei Passler pięciokrotnie stała na podium MŚJ. W dwóch ostatnich edycjach tej imprezy w Lenzerheide i Obertilliach wywalczyła cztery srebrne medale, do których dołożyła jeszcze jeden brązowy krążek. Ubiegłej zimy była blisko swojego pierwszego seniorskiego trofeum. Na Mistrzostwach Europy w Dusznikach-Zdroju w parze z Danielo Cappelarim ukończyła supermikst na czwartym miejscu.

W kadrze mężczyzn debiutantów nie ma. Znaleźli się w niej powracający do zdrowia po urazie barku Lukas Hofer, mistrz świata w biegu ze startu wspólnego z 2019 roku Dominik Windisch oraz niezastąpiony w biegach sztafetowych Thomas Bormolini. Skład uzupełniają 21-letni Didier Bionaz i Tommaso Giacomel. Zwłaszcza ten ostatni wydaje się być w świetnej formie, co pokazały rezultaty ubiegłotygodniowych zawodów testowych w Idre, gdzie w mocnej stawce zajmował szóste miejsce w biegu długim i drugą lokatę w sprincie.

Sezon biathlonowego Pucharu Świata zainauguruje 25 listopada w Ostersund. Dwa dni wcześniej planowane są pierwsze biegi zaliczane do klasyfikacji Pucharu IBU. Drugi najważniejszy cykl zawodów rozpocznie się w Idre.

fot. Stancik/IBU

Powiązane osoby

 Włochy | kobieta | Samuela Comola