Niemcy bez weteranek

Deutsche Ski Verband opublikował skład reprezentacji Niemiec na pierwsze w tym sezonie zawody Pucharu Świata. W drużynie zabrakło miejsca dla kilku doświadczonych biathlonistek.

Do Ostersund wybiera się siedmioosobowa kadra kobiet. W jej składzie znalazły się Juliane Fruehwirt, Denise Herrmann, Janina Hettich, Vanessa Hinz, Franziska Preuss, Anna Weidel i Vanessa Voigt. Ta ostatnia miejsce w składzie zawdzięcza zwycięstwu w ubiegłorocznej klasyfikacji generalnej Pucharu IBU. Od pewnego czasu Międzynarodowa Unia Biathlonu nagradza triumfatora drugiego najważniejszego cyklu zawodów prawem startu w inauguracji PŚ poza kwotą startową przysługującą danej reprezentacji. 

Preuss, Herrmann, Hinz, Hettich i Voigt były pewne miejsca w drużynie już na podstawie wcześniejszych rezultatów, o dwa pozostałe miejsca w zespole walka toczyła się podczas weekendowych kwalifikacji w Obertilliach. Wywalczyły je Furehwirt i Weidel, które w pokonanym polu zostawiły doświadczone i utytułowane zawodniczki jak Franziska Hildebrand, Maren Hammerschmidt czy Karolin Horchler.

W kadrze mężczyzn z mistrzowskiego składu ostali się już tylko Benedikt Doll i Erik Lesser. Pustkę po Simonie Schemppie i Arndzie Peifferze postarają się wypełnić Roman Rees, Philipp Nawrath, Justus Strelow oraz Philipp Horn. W oczy rzuca się brak Johannesa Kuehna, który w poprzednich sezonach był stałym uczestnikiem rywalizacji pucharowej.

Sezon biathlonowego Pucharu Świata zainauguruje 25 listopada w Ostersund. Dwa dni wcześniej planowane są pierwsze biegi zaliczane do klasyfikacji Pucharu IBU. Drugi najważniejszy cykl zawodów rozpocznie się w Idre.