Były kadrowicz w nowej roli

Marcin Szwajnos wraca do reprezentacji, ale już nie jako zawodnik. 24-latek, który wiosną nie wznowił treningów z kadrą, dołączy do ekipy technicznej odpowiedzialnej za przygotowanie nart.

Szwajnos to brązowy medalista Mistrzostw Europy Juniorów w sztafecie mieszanej z 2018 roku. W ostatnich dwóch sezonach był członkiem kadry seniorów. Kilkukrotnie z niezłej strony pokazywał się w biegach sztafetowych, indywidualnie jednak zawodził. Jego najlepszym wynikiem z PŚ jest 88. miejsce w biegu na 20km wywalczone ubiegłej zimy w Pokljuce. W maju mimo powołania na zgrupowanie kadry B nie wznowił przygotowań do tegorocznej zimy.

- Marcin podjął życiową decyzję, żeby zakończyć treningi i skupić się na pracy zarobkowej – powiedział prezes PZBiath prof. Zbigniew Waśkiewicz.

Mimo to nazwisko Szwajnos znajduje się na powołaniu na najbliższe starty Pucharu IBU w Idre. Widnieje przy nim adnotacja „serwismen”.

- Ciągle szukamy osób, które będą wzmocnieniem naszego sztabu technicznego. Okazało się, że Marcin jest chętny w zimie popracować w serwisie. Zna wszystkich w ekipie i wie czego się spodziewać. Trzeba dodać, że zawsze był pozytywną postacią. Cieszę się, że zawodnicy chcą wracać do pracy w związku także w innych rolach. To dowód na to, że robimy dobre rzeczy i warto się w tym wszystkim odnajdywać – dodał Waśkiewicz.

Zawody Pucharu IBU w Idre rozpoczną się już w najbliższy czwartek. Dziewięcioosobowa reprezentacja w składzie Magdalena, Kinga Zbylut, Joanna Jakieła, Natalia Tomaszewska, Kamila Cichoń, Andrzej Nędza-Kubiniec, Wojciech Skorusa, Wojciech Janik, Patryk Bryn wraz z trenerem Adamem Jakiełą, pracownikami technicznymi i fizjoterapeutą wyleciała w poniedziałek do Oslo, skąd czeka ją jeszcze ponad 300km podróż na miejsce zawodów.

Powiązane osoby

 Polska | mężczyzna | Marcin Szwajnos