Udane starty naszych juniorów w Baltic Cup

Kadra "Junior Talent", która od tygodnia przebywa na obozie przygotowawczym w litewskiej Ignalinie, wystartowała w zawodach Baltic Cup. Na najwyższym stopniu podium w swoich kategoriach stawały Zuzanna Sadownik, Emilia Zasadna i Amelia Liszka.

Grupą dziesięciu biathlonistów i biathlonistek urodzonych w latach 2004-2006 opiekują się trenerzy Robert Szczepaniak oraz Bartłomiej Pawlikowski. Utalentowana młodzież zgrupowanie w Ignalinie rozpoczęła 26 października i będzie tam trenować do najbliższej środy. W miniony weekend kadrowicze wystartowali w zawodach z cyklu IBU Regional Event. Oprócz nich i gospodarzy na starcie pojawili się również zawodnicy z Estonii i Łotwy.

Rywalizacja toczyła się w biathlonie na nartorolkach. W programie zawodów znalazły się sprinty oraz biegi pościgowe. Najlepiej spośród reprezentantów Polski spisały się juniorki młodsze, które zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia zajęły trzy pierwsze miejsca. W sprincie wygrała Zuzanna Sadownik (MKS Duszniki-Zdrój) przed Natalią Nowak (BKS WP Kościelisko) i Emilią Zasadną (UKN Melafir Czarny Bór), z kolei w biegu pościgowym triumfowała Zasadna, druga ponownie była Nowak, a trzecia Sadownik. Dodatkowo jako czwarta finiszowała Natalia Glejzner (UKS Biathlon Chorzów), która awansowała z dziesiątego miejsca po sprincie. Odpowiednio szóste i siódme lokaty zajmowała Julia Tomasiak (UKN Melafir Czarny Bór). W zmaganiach młodziczek z świetnej strony pokazała się z kolei Amelia Liszka (BKS WP Kościelisko), która najpierw wygrała sprint, a w biegu pościgowym uległa jedynie Pillerin Vilipuu z Estonii.

Na podium stawali również przedstawiciele męskiej części kadry. Dwukrotnie w czołowej trójce rywalizacji juniorów młodszych uplasował się Kacper Brzóska (UKS Biathlon Chorzów) - drugi w sprincie, trzeci w biegu pościgowym. W niedzielę podczas dekoracji na podium towarzyszył mu również Szymon Jedziniak (MKS Karkonosze Jelenia Góra), który na drugie miejsce awansował po szóstej pozycji w sprincie. Jakub Potoniec (UKN Melafir Czarny Bór) był kolejno czwarty i szósty, a Kamil Cedzidło (UKN Melafir Czarny Bór) dwukrotnie ósmy. Wygrywał Jakob Kulbin z Estonii.

WYNIKI
SPRINT - juniorzy młodsi
SPRINT - młodzicy
BIEG POŚCIGOWY - juniorzy młodsi
BIEG POŚCIGOWY - młodzicy

fot. Karoliui Kavolėliui/Lietuvos Biatlono Federacija