Guzik: Dzisiejszy wynik bardziej wartościowy niż ten w sprincie

Szósty na mecie, siódmy na liście wyników – Grzegorz Guzik ukończył bieg pościgowy seniorów podczas MŚ w biathlonie na nartorolkach w ścisłej czołówce. Wygrał, podobnie jak w sprincie, Michal Krcmar z Czech.

Polak zaimponował dzisiaj 90% skutecznością strzelecką. Spudłował tylko dwa razy w pierwszej części rywalizacji. W stójce był perfekcyjny, to zaowocowało tym, że na ostatnie okrążenie ruszał na ósmej pozycji. Guzik minął dwóch rywali i na mecie zameldował się szósty. Po bonifikacie dla Cornela Puchianu (w wyniku awarii automatu pokonał jedną karną rundę więcej) naszego reprezentanta przesunięto na siódmą lokatę. Mimo to na mecie nie krył zadowolenia.

- Uważam, że dzisiejszy wynik jest bardziej wartościowy niż ten w sprincie. Podczas poprzednich biegów pościgowych często towarzyszyło mi jakieś fatum, zamiast iść w górę to spadałem. Dzisiaj utrzymałem swoją pozycję – powiedział Guzik tuż po starcie, gdy jeszcze wydawało się, że ukończy bieg na szóstym miejscu.

- Cieszyłem się z wczorajszego występu, dzisiaj cieszę się jeszcze bardziej. Walka na trasie była bardzo wyrównana. Starałem się za mocno nie szarpać, trzymałem się za zawodnikami na końcu grupy – dodał.

- Decyzja o starcie tutaj była bardzo dobra. Żaden trening tempowy nie zastąpi zawodów. Te mistrzostwa dały mi spokojną głowę. Wiem, że potrafię dobrze strzelić, potrafię porywalizować na trasie. I tego się będę trzymał podczas dalszej części przygotowań – zakończył Guzik.

Pozostali Polacy zajęli dalsze miejsca. Wojciech Skorusa i Łukasz Szczurek spudłowali sześciokrotnie i ukończyli bieg koło siebie na 34. i 35. miejscu, Andrzej Nędza-Kubiniec po czterech karnych rundach finiszował na 41. pozycji.

Niezagrożony linię mety na pierwszym miejscu przeciął Michal Krcmar. Czech spudłował dopiero podczas ostatniego strzelania, gdy miał już bezpieczną przewagę nad rywalami. O pozostałe miejsca na podium rywalizowało na ostatnim okrążeniu kilku zawodników. Po srebro sięgnął ostatecznie Florent Claude z Belgii, brąz wywalczył Jaroslaw Kostiukow z Rosji.

WYNIKI

Powiązane osoby

 Czechy | mężczyzna | Michal Krcmar

 Polska | mężczyzna | Grzegorz Guzik