Kadra olimpijska zakończyła obóz w Bormio

Kadra biathlonistów zakończyła ważny etap przygotowań do igrzysk olimpijskich w Pekinie. Podopieczni trenera Adama Kołodziejczyka i jego asystentki Agnieszki Cyl od 15 lipca trenowali w okolicach Bormio. – Wracamy zadowoleni z wykonanej pracy – powiedział Kołodziejczyk.

57-letni szkoleniowiec, który po sezonie 2020/21 zastąpił trenerów Michaela Greisa i Andersa Bratliego na zgrupowanie do Włoszech zabrał ośmioosobowy zespół w składzie Monika Hojnisz-Staręga, Kamila Żuk, Kinga Zbylut, Anna Mąka, Joanna Jakieła, Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec i Łukasz Szczurek. Obóz trwał ponad dwa tygodnie i zakończył się w ten piątek.

- Zrealizowaliśmy wszystko to, co sobie zaplanowaliśmy. Co ważne dopisała nam pogoda, tylko dwukrotnie przyszło nam trenować w deszczu. Czterokrotnie zawodnicy wyruszali na długie, wielokilometrowe treningi kolarskie po trasach, na których rozgrywane są górskie etapy wyścigu Giro d’Italia – relacjonował Kołodziejczyk.

W trakcie zgrupowania reprezentanci Polski korzystali z infrastruktury biathlonowej w Livigno i Valdidentro.

- Zazwyczaj mieliśmy cały obiekt dla siebie, raz tylko minęliśmy się z reprezentacją Czech. Mogliśmy trenować w spokoju, nikt nam nie przeszkadzał. Mieszkaliśmy na wysokości 2200 metrów nad poziomem morza, co było sporym wyzwaniem dla zawodników i zawodniczek. Nie było bowiem się łatwo zregenerować przed kolejnymi zajęciami – dodał Kołodziejczyk.

- Za nami jeden z ważniejszych etapów przygotowań do sezonu zimowego. Czekają nas jeszcze co prawda obozy w Obertilliach i Ramsau, tam też będziemy trenować na sporych wysokościach, ale jednak już nie tak dużych jak teraz. To zgrupowanie we Włoszech miało być taką uderzeniową dawką treningu wysokogórskiego – zakończył Kołodziejczyk.

Przed kadrowiczami teraz dwa tygodnie odpoczynku przerwane trzydniowymi badaniami diagnostycznymi. W połowie sierpnia reprezentacja wyjedzie na krótki obóz do Dusznik-Zdroju, z którego bezpośrednio uda się na Mistrzostwa Świata w biathlonie na nartorolkach. Te planowane są w terminie 25-29 września w Novym Meście. Nasz zespół do Czech ma pojechać w najsilniejszym składzie.

Powiązane osoby

 Polska | mężczyzna | Adam Kołodziejczyk