Hojnisz-Staręga zmierzy się z czołówką w Wiesbaden

Monika Hojnisz-Staręga po raz drugi w karierze wystartuje w prestiżowych zawodach nartorolkowych City Biathlon, które odbędą się 15 sierpnia w Wiesbaden. Przed dwoma laty Polka zajęła w nich drugie miejsce.

Najlepsza polska biathlonistka w stolicy Hesji miała wystartować również przed rokiem, wówczas plany pokrzyżowały jednak problemy ze zdrowiem. Organizatorzy nie zapomnieli jednak o Hojnisz-Starędze i ponownie zaprosili ją do udziału w jednych z najciekawszych letnich wyścigów pokazowych.

29-letnia Polka będzie miała okazja zmierzyć się z utytułowanymi rywalkami. W tym gronie znajdą się Dorothea Wierer (Włochy), Marketa Davidova (Czechy), Ingrid Tandrevold (Norwegia), Julia Simon (Francja), Janine Hettich (Niemcy), Lena Haecki (Szwajcaria) oraz Julia Dżyma (Ukraina). Gospodarze zawodów podkreślają, że lista startowa zawodów nie jest jeszcze zamknięta. Wśród mężczyzn rywalizować będą m. in. Norwegowie Johannes i Tarjei Boe, Lukas Hofer z Włoch i reprezentant Słowenii Jakov Fak.

Hojnisz-Staręga ma dobre wspomnienia związane z występem w Wiesbaden. W sierpniu 2019 roku stanęła na drugim stopniu podium przegrywając tylko z Lisą Vittozzi.

Polka przebywa aktualnie na zgrupowaniu kadry we włoskim Bormio. Oprócz startu w zawodach City Biathlon Hojnisz-Staręgę czekają jeszcze prawdopodobnie starty w nartorolkowych mistrzostwach świata, które planowane są w dniach 25-29 sierpnia w Novym Meście.

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Monika Hojnisz-Staręga