Kadra młodzieżowa trenowała w Dusznikach-Zdroju

Końca dobiega zgrupowanie kadry młodzieżowej, która po zakończeniu mistrzostw Polski w biathlonie letnim trenowała w Dusznikach-Zdroju. - Całe lato planujemy przygotowywać się w Polsce, wszystko co potrzebujemy mamy na miejscu – powiedział trener Łukasz Słonina.

32-letni szkoleniowiec, który rozpoczął trzeci rok pracy jako opiekun żeńskiej części kadry młodzieżowej, na zgrupowanie w Zieleńcu powołał cztery zawodniczki: Darię Gembicką (UKS Lider Katowice), Patrycję Stanek, Klaudię Topór, Annę Nędzę-Kubiniec (BKS WP Kościelisko). Problemy ze zdrowiem wykluczyły z udziału w obozie Martynę Lichosyt (BLKS Żywiec). Grupa trenowała wspólnie od 4 lipca. Obóz zakończy się w najbliższą sobotę. To trzecie letnie zgrupowanie kadry młodzieżowej.

- W Bydgoszczy pracowaliśmy głównie nad strzelaniem, w Dusznikach-Zdroju wchodziliśmy już na nartorolki i skupialiśmy się na technice biegu. Całe lato planujemy przygotowywać się w Polsce, wszystko co potrzebujemy mamy na miejscu – powiedział Słonina.

Mimo, że jego podopieczne nie zanotowały minionej zimy wyników na miarę medali imprez juniorskich to olimpijczyk z Soczi i tak jest zadowolony z postawy swoich zawodniczek.

- Dziewczyny zanotowały postęp. Małymi kroczkami do przodu. Priorytetem dla zawodniczek jest to by swoje największe możliwości osiągać dopiero w kategorii seniorek. Moim zadaniem jest przygotować je do treningu seniorskiego tak by mogły później na odpowiednim poziomie funkcjonować w pierwszej reprezentacji – powiedział.

W tym samym czasie w Dusznikach-Zdroju trenowała również męska część kadry młodzieżowej. Trener Rafał Lepel podczas tego zgrupowania miał do dyspozycji medalistów tegorocznych MŚJ Konrada Badacza, Marcina Zawoła (MKS Karkonosze Jelenia Góra), Jana Guńkę (BKS WP Kościelisko) oraz Huberta Matusika (UKN Melafir Czarny Bór) i Bartosza Penkałę (UKS Biathlon Chorzów).

Powiązane osoby

 Polska | mężczyzna | Łukasz Słonina