Przygotowania pełną parą

Od ostatnich zawodów pucharowych minęły już trzy miesiące, a poszczególne reprezentacje zaczęły się już przygotowywać do sezonu olimpijskiego. Przez ubiegły miesiąc mogliśmy obserwować ich treningi i wyjazdy.

Zarówno damska, jak i męska reprezentacja Norwegii wyjechała na obóz treningowy do Livigno, które jest położone w północnych Włoszech. Co ciekawe nie wziął w nim udziału Johannes Boe, który zdecydował się na indywidualny trening na swoim prywatnym stanowisku strzeleckim. Ubiegłoroczny zdobywca kryształowej kuli w wywiadzie dla norweskiego dziennika VG przyznał, że będzie próbował wrócić do karabinu sprzed dwóch lat. Po przeprowadzce do nowego domu w Kongsvinger Boe korzysta także z sali zawierającej komorę wysokościową. Omijanie obozów treningowych tłumaczy chęcią spędzenia większej ilości czasu z rodziną.

Ostatni raz część reprezentacji Norwegii mogliśmy oglądać podczas Holmenkollen Skishow, gdzie zwycięstwo odniósł Tarjei Boe. Podium uzupełnili Vebjoern Soerum oraz Johannes Dale. Młodszy z braci Boe zajął dopiero przedostatnie miejsce z prawie dwuminutową stratą. Wśród kobiet triumfowała Marte Olsbu Roeiseland. Drugie i trzecie miejsce zajęły kolejno Marthe Kråkstad Johansen i Karoline Knotten. Eckhoff i Tandrevold nie startowały z powodu kwarantanny.

Postępami w treningach ze swoimi obserwatorami na Instagramie chętnie dzieli się Dorothea Wierer. Włoska reprezentacja przygotowuje się na obiekcie sportowym w Południowym Tyrolu oraz doskonale znanej wszystkim trasie w Anterselwie. Kadra Italii skupia się na biegach interwałowych i doskonaleniu strzelania.

Jak donoszą francuskie media reprezentacja trójkolorowych ma za sobą już pierwsze obozy w Chambéry i Premanon. Kolejny ma się odbyć w miejscowości Corrençon-en-Vercors, która leży w masywie górskim nieopodal Grenoble. Emilien Jacquelin zapowiada, że choć jego przygotowania w tym sezonie będą skupiać się głównie wokół igrzysk to będzie również dążył do jak najlepszego wyniku w klasyfikacji generalnej. Ponadto aktualny mistrz świata w biegu pościgowym uporał się z bólem pleców, co sprawia, że będzie jeszcze bardziej niebezpieczny w nadchodzącym sezonie.

Następny raz czołowych biathlonistów będziemy mogli zobaczyć na nartorolkowym festiwalu Blink, którzy rozegrany będzie w dniach 5-8 sierpnia w norweskim Sandnes. Mistrzostwa Świata w letniej odmianie biathlonu przewidziane są na 25-29 września w Novym Meście.