Inauguracja sezonu letniego już w ten weekend

W sobotę i niedzielę na Tauron Duszniki Arena odbędą się zawody Pucharu Polski w biathlonowym crossie. Będzie to inauguracja sezonu letniego na poziomie ogólnopolskim.

Od piątku na Jamrozowej Polanie w Dusznikach-Zdroju ponownie zrobi się głośno od wystrzałów z biathlonowych karabinów - na ten dzień zaplanowano treningi przed weekendowymi startami. W programie na sobotę są biegi indywidualne, w niedzielę rywalizacja toczyć się będzie na dystansach sprinterskich. Klasyfikacja poszczególnych startów prowadzona będzie w pięciu kategoriach wiekowych.

Zawody przeprowadzone zostaną w dwóch turach - każdorazowo o godzinie 10:00 startować będą kategorie seniorów, juniorów i juniorów młodszych, natomiast młodzicy i młodzicy młodsi swoją rywalizację rozpoczną w godzinach popołudniowych.

Po raz pierwszy od wielu miesięcy na trybunach i wokół tras obiektu Tauron Duszniki Arena zagościć będą mogli kibice. Obowiązują obostrzenia w postaci dezynfekcji rąk, zachowywania bezpiecznego dystansu oraz noszenia maseczek w miejscach do tego nakazanych.

Weekendowe zmagania zaliczane będą do klasyfikacji generalnej pierwszej letniej edycji "Celuj w Igrzyska". Warto dodać, że mistrzostwa Polski w tej odmianie biathlonu planowane są w dniach 1-4 lipca w Czarnym Borze.

KOMUNIKAT ZAWODÓW