Znamy już kalendarz imprez biathlonowych na lato 2021. Nowością jest letnia odsłona doskonale znanego cyklu „Celuj w Igrzyska”.

"Celuj w Igrzyska" to rozgrywany od 2010 roku cykl zimowych zawodów profesjonalizujący rywalizację biathlonowej młodzieży i mający wyłonić przyszłych reprezentantów Polski. Jego efekty widać gołym okiem - już kilkanaścioro triumfatorów klasyfikacji generalnej reprezentowało Polskę w zawodach seniorskich na arenie międzynarodowej. W tym gronie są m. in. Kamila Żuk, Kinga Zbylut czy Joanna Jakieła. Teraz zawody doczekają się również swojej letniej edycji, na którą w 2021 roku złożą się starty zarówno w crossie, jak i w biathlonie na nartorolkach.

Sezon rozpocznie się już 11-13 czerwca w Dusznikach-Zdroju. Wtedy odbędzie się Puchar Polski w biathlonie letnim, który będzie jednocześnie próba generalną przed mistrzostwami kraju w tej specjalności. Te zaplanowane są na 1-4 lipca w Czarnym Borze. Ośrodek pod Wałbrzychem będzie również gospodarzem nartorolkowego Pucharu Melafiru, który zgodnie z terminarzem odbędzie się w dniach 17-18 września. Ostatni weekend września upłynie pod znakiem Mistrzostw Polski w biathlonie na nartorolkach.

Kalendarz startów warto uzupełnić o Mistrzostwa Świata w biathlonie na nartorolkach, które gościć będą w dniach 25-29 sierpnia w Novym Meście.