Biathlon Dla Każdego w 2021 roku na młodzieżowo

Po roku przerwy związanej z pandemią koronawirusa do kalendarza biathlonowych imprez powracają zawody "Biathlon Dla Każdego". Tegoroczny cykl będzie przeznaczony jednak tylko dla młodzieży szkolnej.

Pierwsze wydarzenie pod nazwą "Biathlon Dla Każdego" odbędzie się już 29 maja w Piechowicach. Przed wakacjami zawody zagoszczą jeszcze w Jeleniej Górze (19 czerwca). Kolejne imprezy planowane są już po przerwie związanej z wypoczynkiem od szkoły. Już 4 września zawody odbędą się w Szczytnej, 11 września w Ptaszkowej, a następnego dnia w Żywcu. Szóste i ostatnie wydarzenie z cyklu "Biathlon Dla Każdego" odbędą się 3 października w Wodzisławiu Śląskim.

Z uwagi na pandemię koronawirusa organizatorzy zdecydowali się na zmiany regulaminowe. Najważniejsza z nich dotyczy ograniczenia maksymalnej liczby uczestników do 150. W tym celu tegoroczne "Biathlon Dla Każdego" będzie edycją młodzieżową. Zapisy prowadzone będą w trzech kategoriach wiekowych dla dzieci i młodzieży z roczników 2011-2013 (K/M1), 2008-2010 (K/M2) oraz 2005-2007 (K/M3).

W porównaniu z latami ubiegłymi nie będzie więc rywalizacji w kategorii przedszkolaków oraz w kategorii open, nie będzie również klasyfikacji rodzinnej "Family Cup". Polski Związek Biathlonu liczy, że sytuacja epidemiologiczna w kraju pozwoli powrócić do formuły znanej z lat poprzednich w przyszłym roku.

„Biathlon Dla Każdego” to organizowany od 2014 roku cykl zawodów dla dzieci i młodzieży (w poprzednich edycjach również dla osób dorosłych), które rywalizując w biegu na krótkim dystansie z dwoma strzelaniami z broni laserowej uczą się biathlonowej rywalizacji.