Justyna Kowalczyk-Tekieli rozpoczęła pracę jako dyrektor sportowy Polskiego Związku Biathlonu. - Mam nadzieję, że będę potrafiła pomóc, że wzbudzę takie zaufanie które pozwoli na wdrożenie pewnych sugestii związanych z poprawą biegowej części rywalizacji - napisała w swoim felietonie dla Gazety Wyborczej.

Dwukrotna mistrzyni olimpijska w biegach narciarskich przebywa aktualnie w Cetniewie, gdzie wspiera sztab szkoleniowy biathlonowej reprezentacji podczas pierwszego zgrupowania po przerwie urlopowej.

- Mam nadzieję, że będę potrafiła pomóc, że wzbudzę takie zaufanie które pozwoli na wdrożenie pewnych sugestii związanych z poprawą biegowej części rywalizacji. Nie jestem zatrudniona jako trener, dlatego nie chcę ingerować w plany treningowe - napisała Kowalczyk-Tekieli.

- Oprócz tego, że mam obowiązki przypisane stricte dyrektorowi sportowemu, postaram się jeździć na konsultacje, obozy szkoleniowe. Chcę poznać nasz biathlon jak najlepiej, by wyciągnąć wnioski, które pomogą krok po kroku w przyszłości pomóc zbudować obie silne reprezentacje - dodała.

Kowalczyk-Tekieli na stanowisku dyrektora sportowego Polskiego Związku Biathlonu zastąpiła Adama Kołodziejczyka, któremu powierzono zadanie przygotowania kadry biathlonowej do igrzysk w Pekinie. Wcześniej z prowadzenia reprezentacji zrezygnowali Michael Greis oraz Anders Bratli.