Neumann myśli o igrzyskach

Michał Neumann minionej zimy był jednym z trzech polskich biathlonistów, którym udało się wywalczyć punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu IBU. - Biorąc pod uwagę wszystkie komplikacje zdrowotne w tym sezonie, uważam, że mogę być z niego zadowolony - powiedział 23-latek w rozmowie z "Przeglądem Piaseczyńskim".

Zawodnik AZS AWF Katowice za jeden z najbardziej wartościowych wyników osiągniętych w sezonie 2020/21 uznał drugie miejsce w biegu pościgowym rozgrywanym w ramach mistrzostw Polski młodzieżowców.

- Startowałem do tego biegu spoza pozycji medalowej, a co więcej – z zapaleniem pęcherza. Bez wątpienia za zadowalające można również uznać wyniki na arenie międzynarodowej, gdyż byłem jednym z trzech Polaków punktujących w Pucharze IBU i jedynym przygotowującym się poza kadrą narodową - powiedział biathlonista z Piaseczna.

Neumann reprezentował Polskę w lutym podczas zawodów Pucharu IBU w Osrblie, gdzie w skróconym biegu indywidualnym wywalczył czterdzieste miejsce. Z jednym pucharowym punktem zajął w klasyfikacji generalnej cyklu 129. miejsce.

- Myślę, że chciałoby się więcej, ale, biorąc pod uwagę wszystkie komplikacje zdrowotne w tym sezonie, uważam, że mogę być zadowolony - ocenił Neumann.

Biathlonista urodzony w Koszalinie nakreślił swoje plany startowe na następny sezon.

- Imprezy, jakimi będę się interesował i na które będę szykował najwyższa formę, to: w grudniu Zimowa Uniwersjada w Lucernie, Mistrzostwa Europy w Arber oraz, a może przede wszystkim, kwalifikacje na igrzyska olimpijskie w Pekinie - dodał.

Powiązane osoby

 Polska | mężczyzna | Michał Neumann