Hofer najlepszy po siedmiu latach przerwy

Lukas Hofer odniósł swoje drugie zwycięstwo w karierze. 31-letni Włoch wygrał bieg sprinterski podczas finałowych zawodów Pucharu Świata w Ostersund.

Poprzednio Hofer triumfował wespół z Simonem Schemppem w sprincie w Anterselwie. Od tego sukcesu minęło jednak ponad siedem lat. Reprezentant Włoch należał w tym czasie do szerokiej czołówki światowej, kilkukrotnie stawał na podium, ale na kolejne zwycięstwo przyszło mu poczekać do dzisiaj. Hofer okazał się najszybszy spośród tych, którzy strzelali bezbłędnie. O cztery sekundy wyprzedził Sebastiana Samuelssona ze Szwecji. Trzecie miejsce ze stratą czternastu sekund zajął Tarjei Boe.

Na kolejnych pozycjach uplasowali się inni zawodnicy ze ścisłej czołówki klasyfikacji generalnej. Dość powiedzieć, że w czołowej dziesiątce znalazło się aż ośmiu zawodników z TOP10 Pucharu Świata. Prawo czuć się obco w tyhm towarzystwie mieli jedynie Władimir Ilijew, który zajął dzisiaj dziewiąte miejsce i Roman Rees, który został sklasyfikowany na dziesiątej pozycji.

Piątkowa rywalizacja nie dała odpowiedzi na to kto sięgnie po kryształową kulę. Sturla Laegreid mimo bezbłędnego strzelania zajął szóstą pozycję, Johannes Boe po dwóch pudłach uplasował się tuż za nim. W klasyfikacji punktowej na prowadzeniu znajduje się wciąż Boe, który ma piętnaście punktów przewagi nad rywalem. Odliczając jednak już teraz cztery najgorsze rezultaty obu Norwegów przewaga Boe spada do zaledwie pięciu punktów.

WYNIKI
KLASYFIKACJA GENERALNA

Powiązane osoby

 Włochy | mężczyzna | Lukas Hofer