Peiffer kończy karierę ze skutkiem natychmiastowym

Arnd Peiffer ogłosił zakończenie kariery sportowej. 34-letni Niemiec nie weźmie już udziału w finałowych zawodach Pucharu Świata w Ostersund.

Peiffer to jeden z najbardziej utytułowanych biathlonistów swojego pokolenia. Zdecydowaną większość medali zdobywał w konkurencjach sztafetowych, ale jego dorobek indywidualny również robi wrażenie. Jest mistrzem olimpijskim w sprincie z Pjongczang. W tej samej konkurencji wywalczył tytuł mistrza świata w 2011 roku. Sukces ten powtórzył osiem lat później w biegu indywidualnym. Łącznie w swoim dorobku ma trzy medale igrzysk (1-1-1) oraz siedemnaście medali mistrzostw świata (5-6-6).

- Decyzja nie była łatwa, ale od dawna było dla mnie jasne, że chcę zakończyć karierę po tym sezonie. Cieszę się, że tej zimy udało mi się zaliczyć kilka dobrych wyścigów. Przyjemnie jest kończyć karierę wciąż będąc w wysokiej formie - powiedział Peiffer, który tej zimy wzbogacił się o srebro MŚ w biegu na 20km.

- Arnd był nie tylko jednym z naszych najważniejszych zawodników tej zimy, ale także wielu ostatnich sezonów - powiedział Bernd Eisenbichler, dyrektor sportowy Niemieckiego Związku Narciarskiego. 
- Peiffer był członkiem kadry narodowej przez 13 lat. Będzie go brakowało. Wraz z Simonem Schemppem zostawili ogromną wyrwę w naszej drużynie - dodał.

Peiffer zajmuje aktualnie jedenste miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W przeszłości aż czterokrotnie kończył sezon na czwartym miejscu w ogólnej punktacji. W całej swojej karierze 39-krotnie stawał na pucharowym podium, odniósł dziesięć zwycięstw.

Powiązane osoby

 Niemcy | mężczyzna | Arnd Peiffer