Dziewiętnastą pozycję w ostatnim indywidualnym starcie w sezonie wywalczyła Monika Hojnisz-Staręga. - Cieszę się, że obroniłam się strzelecko w stójce, bo w wietrznych warunkach nie jest ona moją mocną stroną, a dzisiaj dałam radę – powiedziała Polka po biegu pościgowym w Novym Meście.

Hojnisz-Staręga rywalizację w biegu na dystansie 10km rozpoczęła dobrze, bo od bezbłędnego strzelania. Dwie karne rundy podczas drugiej wizyty na strzelnicy zepchnęły ją na miejsce pod koniec trzeciej dziesiątki. Dobre strzelanie w stójce pozwoliło jej powrócić do dwudziestki.

- Warunki na strzelnicy były dzisiaj wyjątkowo trudne, czego doświadczyłyśmy już na przystrzeliwaniu. Trzeba było być uważnym, bo wiatr zmieniał kierunek i nie zawsze było to oczywiste. Przykładem korekta po pierwszym strzelaniu, która wydawała się logiczna, a jak się później okazało była błędna. Cieszę się jednak, że obroniłam się strzelecko w stójce, bo w wietrznych warunkach nie jest ona moją mocną stroną, a dzisiaj dałam radę – oceniła Hojnisz-Staręga, która do mety dotarła jako dziewiętnasta.

- Awans niewielki, bo utrzymałam się mniej więcej na tej samej pozycji, co w sprincie. Inne zawodniczki też strzelały dobrze, różnice między nami były sekundowe – dodała.

Hojnisz-Staręga skomentowała dzisiejsze zmiany w sztabie szkoleniowym. Przypomnijmy, że z funkcji trenera kadry kobiet zrezygnował Michael Greis. Jego obowiązki przejmie Adam Kołodziejczyk.

- Dla nas nie była to świeża wiadomość, bo w swoim gronie wiedziałyśmy już o tym nieco wcześniej – powiedziała liderka kadry. - Chciałabym podziękować trenerowi Greisowi, bo zawsze angażował się w pracę na sto procent. Pokazywał nam biathlon od nieco innej strony i na pewno dużo nas nauczył, za co jestem mu wdzięczna. Coś się kończy, coś się zaczyna – dodała.

W niedzielę Hojnisz-Staręga pobiegnie na pierwszej zmianie sztafety mieszanej. Po niej na trasie i strzelnicy w Novym Meście zaprezentują się jeszcze Kamila Żuk, Grzegorz Guzik i Tomasz Jakieła. Z kolei w supermikście Polskę reprezentować będą Anna Mąka i Andrzej Nędza-Kubiniec.

Sezon reprezentanci Polski zakończą podczas Mistrzostw Polski, które planowane są w dniach 18-21 marca w Dusznikach-Zdroju.

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Monika Hojnisz-Staręga