Juniorka z Rosji z wygraną w Obertilliach

Wygraną Anastazji Gorejewej zakończył się sprint w Obertilliach. Triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu IBU już wcześniej zapewniła sobie Vanessa Voigt.

W ostatniej indywidualnej konkurencji  Pucharu IBU w sezonie 2020/21 formą błysnęły biathlonistki z Rosji. W czołowej piątce znalazły się aż cztery zawodniczki z tego kraju. Zwycięstwo odniosła Anastazja Gorejewa, która zaledwie o sekundę wyprzedziła Anastazję Jegorową. Zarówno ona, jak i czwarta na mecie Natalia Gerbułowa strzelały bezbłędnie. Najwyżej sklasyfikowaną zawodniczką z jedną karną rundą była Anastazja Szewczenko, która zajęła piąte miejsce.

Jako jedyna wyrównaną walkę z koalicją Rosjanek stoczyła Caroline Colombo. Francuzka zachowała czyste konto na strzelnicy i do mety dotarła z czasem o 20 sekund gorszym od Gorejewej. Dało jej to trzecie miejsce.

W klasyfikacji generalnej cyklu zwycięstwo już wcześniej zdążyła sobie zapewnić Vanessa Voigt. Niemka, która w dzisjeszym biegu zajęła 24. miejsce wyprzedziła Karoline Erdal z Norwegii o 111 punktów. Kolejne lokaty również należały do Norweżek - trzecie miejsce zajęła Emilie Kalkenberg, a czwarta była Aasne Skrede.

W niedzielę na zakończenie tegorocznej edycji Pucharu IBU rozegrane zostaną sztafety mieszane.