Fillon Maillet z dubletem w Novym Meście

Quentin Fillon Maillet obronił przewagę po sprincie i wygrał bieg pościgowy rozgrywany w Novym Meście. W walce o kryształową kulę tym razem góra Johannes Thingnes Boe, który finiszował drugi. Jego najgroźniejszy rywal w walce o zwycięstwo w Pucharze Świata Sturla Laegreid był czwarty.

To nie było zwycięstwo z gatunku tych od startu do mety. Fillon Maillet po dwóch pudłach w postawie leżąc na półmetku wyścigu plasował się dopiero na dziewiątym miejscu. Do gry o zwycięstwo Francuz wrócił dzięki bezbłędnej stójce. Na ostatnie okrążenie ruszał pierwszy, dwie sekundy straty do niego miał Emilien Jacquelin. Fillon Maillet szybko zostawił jednak swojego rodaka w tyle i ruszył po trzecią wygraną w sezonie. 

W gonitwę za Francuzami ruszył Johannes Boe. Lider Pucharu Świata ze względu na regulamin i odliczanie aż czterech rezultatów wciąż musi bronić żółtej koszulki. Dzięki świetnej dyspozycji biegowej awansował mimo dwóch pudeł na drugie miejsce. Norweg na ostatnim okrążeniu błyskawicznie odrobił straty do Jacquelina, minął go i pewnie gdyby dystans był nieco dłuższy spróbowałby zaatakować lidera wyścigu. Odwrotnie niż Jacquelin, który do mety dotarł pozbawiony zupełnie sił. Niewiele brakowało, a straciłby miejsce na podium na rzecz Sturli Laegreida.

Swoje wysokie lokaty po sprincie zachowali Lukas Hofer i Tarjei Boe, którzy po dwóch niecelnych strzałach zajęli odpowiednio piąte i szóste miejsce. Jako jedyny z czołowej dziesiątki wypadł Sebastian Samuelsson, który z aż pięcioma pudłami osunął się na 22. miejsce. Jego miejsce w TOP10 zajął Matwiej Elisjejew, który na dziesiątą lokatę awansował z szesnastej.

Do końca sezonu zostały jeszcze trzy starty indywidualne. W niedzielę na pożegnanie z Novym Mestem rozegrane zostaną biegi sztafet mieszanych.

WYNIKI
KLASYFIKACJA GENERALNA

fot. Manzoni/IBU

Powiązane osoby

 Francja | mężczyzna | Quentin Fillon Maillet