Piąty złoty medal dla Francji

Fany Bertrand, Jeanne Richard i Maya Cloetens wygrały bieg sztafetowy juniorek młodszych 3x6km. To piąty złoty medal reprezentacji Francji podczas MŚJ w Obertilliach. Polska wywalczyła dwunaste miejsce.

Francuzki prowadziły zarówno po pierwszej, jak i po drugiej zmianie. Na ostatnim odcinku spore problemy miała Maya Cloetens, która po piątym strzelaniu spadła na drugie miejsce. Wszystko za sprawą bardzo mocnego otwarcia ze strony Lindy Zingerle. Włoszka zapłaciła za to jednak w stójce, gdzie spudłowała sześciokrotnie. Trzy karne rundy zepchnęły ją finalnie na trzecią pozycję. Na prowadzenie powróciły biathlonistki z Francji, które wyprzedziły Słowenki o 13 sekund. Zespół włoski na mecie zameldował się z półtoraminutową stratą.

Polki po pierwszej zmianie zajmowały jedenastą lokatę. Klaudia Topór dobierała dwukrotnie i z Martyną Lichosyt zmieniała się minutę i czterdzieści sekund za najlepszymi. Najmłodsza w naszej ekipie zawodniczka BLKS Żywiec spudłowała trzy razy i spadła na dwunaste miejsce. Anna Nędza-Kubiniec początkowo przesunęła się nawet na dziewiąte miejsce, ale dwie karne rundy w stójce spowodowały, polska sztafeta powróciła na dwunastą pozycję.

WYNIKI

fot. Reichert/IBU