Laegreid oprócz medalu również z kulą

Sturla Holm Laegreid okazał się bezkonkurencyjny w wyścigu po małą kryształową kulę w biegu indywidualnym za sezon 2020/21. Jedynym sklasyfikowanym Polakiem był Andrzej Nędza-Kubiniec.

Przed Mistrzostwami Świata w Pokljuce rozegrano dwa biegi zaliczane do klasyfikacji tej konkurencji - w Kontiolahti oraz w Anterselwie. W najlepszej sytuacji przed środową rozgrywką o medale czempionatu globu był Sturla Holm Laegreid, który prowadził w rankingu. Z uwagi na pandemię koronawirusa i ewentualne absencje wynikające z konieczności odbycia kwarantanny przed sezonem zdecydowano, że do końcowej klasyfikacji biegu indywidualnego liczyć się będą tylko dwa najlepsze starty. Laegreidowi, który był pierwszy w Kontiolahti i drugi w Anterselwie zagrozić mogli jedynie Johannes Thingnes Boe oraz Aleksander Łoginow.

Młody Norweg wygrał, a jego najgroźniejsi rywale spisali się dużo słabiej - nie było więc żadnych wątpliwości związanych z tym kto zostanie właścicielem małej kryształowej konkurencji za bieg na 20km. Ostatecznie Laegreid uzyskał maksymalną liczbę 120 punktów i zdecydowanie wyprzedził w klasyfikacji Boe i Łoginowa. To pierwszy taki sukces w karierze 23-latka.

Jedynym Polakiem, który w sezonie 2020/21 zapunktował w biegu długim był Andrzej Nędza-Kubiniec. Z jednym oczkiem na koncie sklasyfikowany został na 63. pozycji.

KLASYFIKACJA BIEGU INDYWIDUALNEGO

fot. Manzoni/IBU

Powiązane osoby

 Norwegia | mężczyzna | Sturla Holm Laegreid