Dwie zawodniczki z kulą za bieg na 15km

Dorothea Wierer wspólnie z Lisą Theresą Hauser zdobyły małą kryształową kulę za bieg indywidualny. Monika Hojnisz-Staręga zajęła w tej klasyfikacji 25. miejsce.

Przed Mistrzostwami Świata w Pokljuce rozegrano dwa biegi zaliczane do klasyfikacji tej konkurencji - w Kontiolahti oraz w Anterselwie. W najlepszej sytuacji przed wtorkową rozgrywką o medale czempionatu globu była Dorothea Wierer, która prowadziła w rankingu. Z uwagi na pandemię koronawirusa i ewentualne absencje wynikające z konieczności odbycia kwarantanny przed sezonem zdecydowano, że do końcowej klasyfikacji biegu na 15km liczyć się będą tylko dwa najlepsze starty. To tylko dodatkowo komplikowało sytuację.

Ostatecznie Wierer mimo dopiero dziewiątego miejsca w dzisiejszym biegu w Pokljuce obroniła prowadzenie w klasyfikacji. Małą kryształową kulą podzieli się jednak z Lisą Theresą Hauser. Austriaczka była dziś czwarta i łącznie zgromadziła 103 punkty - dokładnie tyle co Włoszka. Obie skompletowały swój dorobek w ten sam sposób - odnosząc zwycięstwo i zajmując lokatę tuż za podium.

Dla Wierer to już druga taka wygrana w karierze - poprzednio w klasyfikacji biegu indywidualnego triumfowała w sezonie 2015/16. W przypadku Hauser, dla której aktualny sezon jest najlepszy w karierze, jest to pierwsze osiągnięcie tego typu.

Monika Hojnisz-Staręga w uzbierała łącznie 45 punktów, co dało jej 25. miejsce w klasyfikacji końcowej najstarszej biathlonowej konkurencji za sezon 2020/21. Druga z Polek, Anna Mąka, zajęła w tegorocznym rankingu 49. pozycję.

W środę poznamy właściciela małej kryształowej kuli wśród mężczyzn. W najlepszej sytuacji jest Sturla Hom Laegreid, któremu w przypadku wygranej kulę są w stanie odebrać jedynie Aleksander Łoginow oraz Johannes Boe.


KLASYFIKACJA BIEGU INDYWIDUALNEGO

Powiązane osoby

 Austria | kobieta | Lisa Theresa Hauser

 Włochy | kobieta | Dorothea Wierer