Simon Schempp ogłosił zakończenie kariery

Simon Schempp ogłosił zakończenie kariery sportowej. Czterokrotny mistrz świata o rozbracie z biathlonem poinformował za pośrednictwem portali społecznościowych.

32-latek z Ruhpolding to jeden z najlepszych biathlonistów minionej dekady - dwunastokrotny zwycięzca zawodów Pucharu Świata, mistrz świata w biegu ze startu wspólnego z 2017 roku, wicemistrz olimpijski w tej samej konkurencji z Pjongczang. Po tym ostatnim sukcesie wypadł jednak z czołówki.

W ostatnich dwóch sezonach w klasyfikacji generalnej zajmował lokaty w piątej dziesiątce, przed obecnym nie znalazł uznania w oczach sztabu szkoleniowego. Stąd jego absencja w Kontiolahti i Hochfilzen. Do rywalizacji powrócił w Oberhofie, lecz 58. miejsce w sprincie i 45. lokata w biegu pościgowym pomimo ponad 90% skuteczności strzeleckiej skłoniły go do zastanowienia się nad swoją przyszłością.

- Od jakiegoś czasu czuję, że moje ciało nie reaguje na bodźce treningowe tak jakbym tego oczekiwał. Nie będę dłużej ignorować tego sygnału. Czas zakończyć moją aktywną karierę biathlonisty. Jest to najtrudniejsza decyzja w mojej karierze, ale czuję się z nią dobrze - napisał Schempp w oświadczeniu zamieszczonym w mediach społecznościowych.

- Biathlon przez ostatnie 20 lat uczył mnie, że ciężka praca, ambicja, chęci i pasja przynoszą oczekiwane efekty. Zawsze poświęcałem się sportowi w stu procentach. Opłaciło się. To była niesamowicie intensywna, wymagająca, pouczająca, ale przede wszystkim wspaniała, udana podróż - dodał.

Schempp czterokrotnie zajmował miejsca w czołowej dziesiątce klasyfikacji końcowej Pucharu Świata. Najwyżej - na czwartym miejscu - plasował się w sezonach 2014/15 i 2015/16. Oprócz sukcesów indywidualnych Niemiec święcił triumfy również w rywalizacji drużynowej. Jego największym osiągnięciem w biegu sztafetowym pozostaje złoto mistrzostw świata z 2015 roku. Partnerowali mu wówczas Arnd Peiffer, Erik Lesser i Daniel Boehm.

 

Powiązane osoby

 Niemcy | mężczyzna | Simon Schempp