Semerenko: Lepiej zachorować teraz niż w trakcie sezonu

Jedną z biathlonistek, która poinformowała opinię publiczną o zarażeniu się koronawirusem jest Wita Semerenko. Mistrzyni olimpijska postanowiła opowiedzieć o przebiegu choroby. - Początkowo wpadłam w panikę, później zdałam sobie sprawę, że lepiej zachorować teraz niż w trakcie sezonu - powiedziała.

Historia Ukrainki zakończyła się happy endem. Kolejne testy na obecność koronawirusa dały wynik negatywny i zawodniczka dołączyła już do reprezentacji swego kraju przebywającej na obozie w Ramsau. Teraz zdecydowała się opowiedzieć o swoich przeżyciach związanych z zachorowaniem na COIVD-19.

- W pierwszych dwóch dniach po uzyskaniu pozytywnego wyniku testu nie miałam żadnych objawów.  Dopiero trzeciego dnia zrobiło mi się słabiej. Poczułam, że siedzi we mnie jakiś wirus – powiedziała Semerenko.

- Po otrzymaniu wiadomości o zarażeniu się wpadłam w panikę. Nie wiedziałam co się teraz wydarzy. Tak długo czekałam na możliwość treningu zagranicą, a gdy taka okazja się przydarzyła, musiałam zostać w domu. Potem gdy się uspokoiłam i na chłodno wszystko przeanalizowałam to zdałam sobie sprawę, że w sumie lepiej zachorować teraz niż w trakcie sezonu – dodała.

- Już po fakcie mogę powiedzieć, że nie ma powodu do paniki. Konieczne jest jednak przestrzeganie zaleceń lekarzy. Nasz doktor natychmiast przepisał mi witaminy i wysłał mnie na izolację domową, aby nie rozprzestrzeniać dalej wirusa – zrelacjonowała Ukrainka.

Semerenko to jedna z najbardziej utytułowanych biathlonistek w stawce. Jest mistrzynią olimpijską z Soczi w biegu sztafetowym. Na tych samych igrzyskach wywalczyła również brąz w sprincie. Na podium mistrzostw świata stała aż pięciokrotnie, choć w przeciwieństwie do swojej siostry bliźniaczki Walentyny w swoim dorobku nie ma tytułu mistrzowskiego. Złote medale zdobywała za to na Mistrzostwach Europy - w sumie ma ich aż pięć.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata najwyżej plasowała się w sezonie 2012/13, gdy zamknęła czołową dziesiątkę. W ubiegłorocznej edycji cyklu zajęła 41. miejsce.

Powiązane osoby

 Ukraina | kobieta | Wita Semerenko