Przerwa macierzyńska ukraińskiej mistrzyni Europy

W sezonie 2020/21 na biathlonowych trasach zabraknie Julii Żurawok. 26-letnia biathlonistka z Ukrainy poinformowała, że spodziewa się dziecka. 

Radosną dla siebie informacją Ukrainka podzieliła się w mediach społecznościowych.

- Chcę podzielić się bardzo ważną dla mnie wiadomością, o której dowiedziałam się całkiem niedawno. Zostanę mamą i jestem z tego powodu niesamowicie szczęśliwa. Nie oznacza to jednak, że planuję porzucić sport. Już teraz nie mogę się doczekać powrotu do reprezentacji - napisała Żurawok.

To już druga biathlonistka z Ukrainy, którą w najbliższym sezonie czeka urlop macierzyński. We wrześniu o powiększeniu rodziny informowała Olga Abramowa. Obie biathlonistki zapowiedziały chęć powrotu do startów po przerwie związanej z narodzinami.

Żurawok to mistrzyni Europy w sztafecie mieszanej z 2018 roku. Wiele sukcesów odnosiła w rywalizacji juniorskiej, m. in. w 2015 została mistrzynią świata w tej kategorii wiekowej. W biegu indywidualnym pokonała wówczas Kingę Zbylut o zaledwie dwie dziesiąte sekundy. W zawodach Pucharu Świata nie osiągała jeszcze znaczących rezultatów. Jej najlepszym wynikiem jest dziesiąte miejsce w biegu długim na inaugurację sezonu 2016/17. W ubiegłym sezonie nie wywalczyła pucharowych punktów.

Powiązane osoby

 Ukraina | kobieta | Julia Żurawok