Doll i Herrmann ze

Niemiecki Związek Narciarski przyznał doroczne nagrody "Złotych Nart". Wśród biathlonistów prestiżowe wyróżnienie otrzymali Denise Herrmann oraz Benedikt Doll.

"Złote Narty" to plebiscyt prowadzony przez Niemiecki Związek Narciarski, który rokrocznie nagradza najlepszych przedstawicieli poszczególnych dyscyplin narciarskich. Pośród biathlonistów tegoroczne wyróżnienia w postaci złotej przypinki otrzymali Denise Herrmann i Benedikt Doll.

Dla Herrmann to druga wygrana w plebiscycie z rzędu. Była biegaczka narciarska w sezonie 2019/20 wywalczyła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Na mistrzostwach świata w Anterselwie dwukrotnie stanęła na podium. Sięgnęła po tytuł wicemistrzowski w biegu pościgowym, a następnie wraz z koleżankami zajęła druga lokatę w biegu sztafetowym. Z kolei Doll triumfował w plebiscycie po raz pierwszy w karierze.

- Paradoksalnie gdy zostawałem mistrzem świata w 2017 roku albo stawałem na podium igrzysk olimpijskich rok później to plebiscyt wygrywał ktoś inny. Mi udało się zwyciężyć po sezonie w którym wywalczyłem tylko brąz MŚ w sztafecie. Dużą rolę odgrywała zapewne jednak moja postawa w Pucharze Świata - skomentował Doll.

30-latek zajął w klasyfikacji generalnej ósme miejsce, co było najlepszym osiągnięciem spośród niemieckich biathlonistów. 

Poprzednie dwie edycje plebiscytu wygrywał Arnd Peiffer, z kolei w 2017 roku najlepszy był Simon Schempp. Wśród kobiet rok temu najlepsza była Denise Herrmann, wcześniej dwukrotnie "Złote Narty" otrzymywała Laura Dahlmeier.

Powiązane osoby

 Niemcy | mężczyzna | Benedikt Doll