Kolejne zakażenie w reprezentacji Ukrainy

Wita Semerenko uzyskała pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Zarażona biathlonistka nie bierze udziału w zgrupowaniu kadry Ukrainy, które rozpoczęło się w Ruhpolding.

To kolejne zakażenie pośród reprezentantów Ukrainy. Wcześniej informowano o pozytywnym rezultacie testu u Dmitro Pidrucznego. Kolejne dwa badania wykazały jednak, że mistrz świata w biegu pościgowym sprzed roku jest już zdrowy, dzięki czemu dołączył już do reszty reprezentacji.

W weekend ogłoszono, że koronawirusa wykryto u Wity Semerenko. 34-letnia Ukrainka zmuszona była odpuścić najbliższe zgrupowanie kadry w Ruhpolding. Przypomnijmy, że do tej samej niemieckiej miejscowości na obóz wyruszyły we wtorek polskie biathlonistki.

Semerenko to jedna z najbardziej utytułowanych biathlonistek w stawce. Jest mistrzynią olimpijską z Soczi w biegu sztafetowym. Na tych samych igrzyskach wywalczyła również brąz w sprincie. Na podium mistrzostw świata stała aż pięciokrotnie, choć w przeciwieństwie do swojej siostry bliźniaczki Wity w swoim dorobku nie ma tytułu mistrzowskiego. Złote medale zdobywała za to na Mistrzostwach Europy - w sumie ma ich aż pięć. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata najwyżej plasowała się w sezonie 2012/13, gdy zamknęła czołową dziesiątkę. W ubiegłorocznej edycji cyklu zajęła 41. miejsce.

Powiązane osoby

 Ukraina | kobieta | Wita Semerenko