Reprezentantka Ukrainy na urlopie macierzyńskim

Olga Abramowa opuści starty w sezonie 2020/21. Rosjanka, która od ośmiu lat reprezentuję Ukrainę, spodziewa się dziecka.

33-latka ma za sobą wiele lat startów w Pucharze Świata. Jej najlepszym rezultatem osiągniętym indywidualnie było siódme miejsce w sprincie na inaugurację sezonu 2015/16. Lepiej wiodło jej się w biegach sztafetowych, w których trzykrotnie stawała na najniższym stopniu pucharowego podium. W kolejnym sezonie Abramowej zabraknie jednak w stawce zawodniczek rywalizujących w Pucharze Świata. Powodem jest planowane powiększenie rodziny.

- Po urodzeniu dziecka Olga planuje powrót do kariery sportowej. Chce skoncentrować się na igrzyskach olimpijskich w 2022 roku - poinformował Ukraiński Związek Biathlonu w komunikacie na swojej oficjalnej stronie internetowej.

W ubiegłym sezonie Abramova startowała wyłącznie w zawodach Pucharu IBU. Jej najlepszym wynikiem było czwarte miejsce w skróconym biegu indywidualnym w Obertilliach.

Prywatnie Abramowa jest żoną reprezentującego Koreę Południową Timofieja Łapszyna. Międzynarodowa Unia Biathlonu poinformowała w czwartek o zawieszeniu biathlonisty w związku ze złamaniem przepisów antydopingowych.

Powiązane osoby

 Ukraina | kobieta | Olga Abramowa